Walka z fake newsami. Szef MON: potrzebna wspólna odpowiedź NATO
Minister obrony narodowej zapowiedział, że podczas tegorocznym szczytu NATO w Londynie, zaproponuje, by szefowie państw i rządów podpisali deklarację o wymianie informacji. Ma to posłużyć walce z fałszywymi informacjami.
2019-09-25, 14:46
- W XXI wieku kolektywna obrona powinna w dużej mierze dotyczyć aktywnej walki z dezinformacją, fake newsami i wrogą narracją. Z powodu tych zagrożeń, nasze społeczeństwa przestają odróżniać fakty od półprawd, a w konsekwencji są bardziej podatne na manipulację - powiedział minister.
Podkreślił, że świadome i dobrze poinformowane społeczeństwa są odporne na próby wywierania wpływu z zewnątrz, a szybka i efektywna wspólna odpowiedź na pojawiające się zagrożenia, wymaga strategicznej komunikacji.
- Proponuję, aby na tegorocznym szczycie NATO w Londynie, szefowie państw i rządów podpisali deklarację o skutecznej wymianie informacji między ministerstwami obrony krajów członkowskich i kwaterami Sojuszu - powiedział szef MON.
Eksperci o komunikacji
W konferencji, która odbywa się pod hasłem "Komunikacja w NATO w 70. rocznicę powstania: Jedność przekazu i przekaz jedności" uczestniczy blisko 400 ekspertów reprezentujących dowództwa NATO, kraje członkowskie i partnerskie.
Tematy konferencji to: wyzwania i zagrożenia płynące ze współczesnego środowiska informacyjnego oraz rola komunikacji strategicznej w procesie globalnego tworzenia i przekazywania informacji. Eksperci NATO ds. komunikacji strategicznej (stratcom) spotykają się co roku, konferencje są organizowane na przemian przez Dowództwo NATO ds. Transformacji (Allied Command Transformation - ACT) oraz Dowództwo NATO ds. Operacji (Allied Command Operations - ACO).
>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Niemal 400 ekspertów NATO spotyka się w Warszawie. Kluczowa konferencja
REKLAMA
st
REKLAMA