Felietony - dlaczego jest ich coraz mniej w mediach?
Gościem audycji "Orzeł czy reszka" była dziennikarka wPolityce.pl i "Sieci" Aleksandra Rybińska - córka nieżyjących już dziennikarzy Krystyny Grzybowskiej i Macieja Rybińskiego. Mówiła o konkursie na najlepszy młody felieton w Polsce - o "Nagrodę Złotej Ryby".
2019-10-15, 22:00
Posłuchaj
- Co roku organizowany jest jeden konkurs, chociaż w zeszłym roku się nie odbył - ze względu na śmierć przewodniczącej kapituły Krystyny Grzybowskiej. W tym roku mamy 10. edycję. Wpłynęły zgłoszenia, ale było ich zbyt mało i były zbyt słabej jakości. Kapituła zdecydowała, że nie przyzna nagrody. To oczywiście bardzo nas smuci - powiedziała w Polskim Radiu 24 Aleksandra Rybińska.
Zaznaczyła, iż w konkursie chodzi o to, żeby znaleźć młode talenty. - Czasem są właśnie ludzie z talentami, a nie mają za bardzo dostępu do mediów, żeby w nich publikować. I poprzez taką nagrodę czy galę mogą poznać innych publicystów, co pomoże im w rozwoju talentu. Dlatego zdecydowaliśmy się na dawanie nagród młodym - dodała rozmówczyni PR24.
- Stwierdzamy, ze zmienia się struktura mediów, zmienia się sposób pisania. Mają na to wpływ również media społecznościowe. Sami dziennikarze wolą dziś napisać post na Facebooku czy Twitterze niż usiąść i napisać tekst. Felieton jest trudną dziedziną. Powinien być inteligentny, zabawny, przewrotny, powinien mieć jakąś puentę. Dużo łatwiej jest pisać publicystykę albo komentarz - powiedziała Aleksandra Rybińska.
Więcej w nagraniu.
REKLAMA
Rozmawiał Józef Orzeł.
Polskie Radio 24
----------------
Data emisji: 15.10.2019
REKLAMA
Godzina emisji: 20.06
REKLAMA