Marcin Ociepa: rozbicie Zjednoczonej Prawicy byłoby grzechem
- Ostatnie cztery lata są naszym wspólnym sukcesem. Polacy doceniają to, że prawica wyciągnęła wnioski z lat 90. To premia za jedność, więc grzechem byłoby ją rozbijać - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii oraz wiceprezes Porozumienia.
2019-10-23, 15:56
Posłuchaj
Marcin Ociepa zauważył, że Porozumienie wprowadziło do Sejmu 18 posłów, dzięki czemu mogłoby mieć samodzielny klub parlamentarny, niezależny od Prawa i Sprawiedliwości. - Nie będziemy jednak funkcjonowali osobno. W momencie układania list wyborczych umówiliśmy się, że przez cztery lata będziemy działać ramię w ramię, mając wspólny klub parlamentarny. Jeżeli ktoś startował z list PiS, to powinien być później w klubie PiS - stwierdził poseł.
Powiązany Artykuł
Michał Wypij (Porozumienie): w obozie Zjednoczonej Prawicy zdarzają się różnice zdań
>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Magdalena Sroka: Zjednoczona Prawica spisała się dobrze. Potwierdziły to wybory
Gość PR24 zaznaczył również, że 12 listopada na pierwszym posiedzeniu nowego Sejmu premier Mateusz Morawiecki poda się do dymisji i prezydent będzie miał 30 dni na desygnowanie nowego szefa rządu. - Jest jeszcze czas na wybór premiera, ale wierzę, że pozostanie nim Mateusz Morawiecki. Nie ma żadnych przesłanek, które sugerowałyby, że nie stanie on na czele nowego rządu - powiedział polityk. Zaznaczył on również, że spodziewa się "rekonstrukcji średnich rozmiarów". - Dalej będziemy szli jednak w tym samym kierunku - dodał.
"Nie ma konfliktu"
Nie rząd, ale parlament najprawdopodobniej zmieni ustawę budżetową, utrzymując limit składek na ZUS dla najwyżej zarabiających. Wiceminister przedsiębiorczości i technologii przypomniał, że Porozumienie od początku było przeciwne inicjatywie zniesienia limitu 30-krotności składek. - Wicepremier Jarosław Gowin już przed wyborami mówił, że nie poprze takiego rozwiązania - powiedział Marcin Ociepa. Poseł ocenił jednak, że "nie ma co huśtać łodzią". - Tu nie ma konfliktu, jest różnica zdań, a podziały nie biegną po linii partyjnej. Zwracamy na to uwagę przez pryzmat głosu polskich przedsiębiorców - mówił wiceprezes Porozumienia.
REKLAMA
Powiązany Artykuł
Rating Fitch. Jadwiga Emilewicz: doceniono fundamenty polskiej gospodarki
>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] "Mały ZUS plus". Zobacz, jakie przyniesie oszczędności mniejszym firmom
Zniesienie ograniczenia rocznej podstawy składek na ZUS założono w przyjętym przez rząd projekcie przyszłorocznego budżetu, który trafił już do Sejmu. Obecnie ograniczenie jest równe 30-krotności prognozowanego, przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce.
Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.
Audycję prowadził Antoni Trzmiel.
REKLAMA
Polskie Radio 24/jp
------------------------------------
Data emisji: 23.10.2019
Godzina emisji: 14.09
REKLAMA
REKLAMA