"Wojna cywilizacji". Przemysł aborcyjny a kształtowanie społeczeństwa
- Kto ma władzę ten dyktuje standardy moralne, jak np. w przypadku aborcji w Kanadzie. Zostały ustanowione takie standardy moralne i społeczne, że ci radykałowie są pełnoprawnymi uczestnikami debaty - powiedział publicysta Filip Memches na antenie Polskiego Radia 24.
2019-10-26, 08:13
Posłuchaj
Powiązany Artykuł
Biskupi: Irlandia Północna może stać się jednym z najbardziej proaborcyjnych krajów
Jak podaje serwis Life News, ponad 61 milionów nienarodzonych dzieci zostało legalnie poddanych aborcji w Stanach Zjednoczonych od 1973 roku. Według najnowszych danych, które we wrześniu przedstawił Instytut Guttmacher, w 2017 roku dokonano 862.320 aborcji.
Filip Memches, który był gościem Roberta Tekieli mówił o przemyśle aborcyjnym oraz o tym jak pewne elity kształtują zachowania w społeczeństwie. - Kto ma władzę ten dyktuje standardy moralne, jak np. w przypadku aborcji w Kanadzie. Zostały ustanowione takie standardy moralne i społeczne, że ci radykałowie są pełnoprawnymi uczestnikami debaty. Oni oceniają co jest dobre, a co złe - mówił.
Niewola języka
- Ci ludzie decydują co jest naukowe, a co nie. Jeśli nauka jest tą ostateczną instancją, a ci ludzie kształtują, to jesteśmy w pewnej niewoli języka - dodał.
- W chrześcijaństwie nie chodzi o samą realizację. Chrześcijaństwo to przede wszystkim "oddawanie życia" w codzienności, w bardzo konkretnych relacjach. Co się dzieje obecnie? Zawstydzanie, mówienie, że chrześcijaństwo jest obciachem, że człowiek nowoczesny i postępowy nie może mieć takiego systemu wartości - podkreślił Filip Memches.
REKLAMA
***
Więcej w nagraniu.
Gospodarzem audycji "Wojna cywilizacji" był Robert Tekieli.
Polskie Radio 24/pb
______________________
REKLAMA
Data emisji: 26.10.2019
Godzina emisji: 07.36
Polecane
REKLAMA