ONZ będzie debatować nad "zmianami w rozumieniu płci". Kuriozalny powód

Podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ może dojść do radykalnej zmiany w interpretacji pojęcia płci. Ma ona dotyczyć zmiany definicji płci w rozumieniu "gender". - Należy mieć nadzieję, że przedstawiciele Polski i innych państw jasno sprzeciwią się uczynieniu z genderowej nowomowy kategorii prawnie chronionych - powiedziała Karolina Pawłowska (Ordo Iuris).

2019-10-26, 07:18

ONZ będzie debatować nad "zmianami w rozumieniu płci". Kuriozalny powód
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: shutterstock.com/Alxddd000

Międzynarodowa Komisja Prawna przygotowująca tekst nowego wiążącego traktatu, zasugerowała zmianę dotychczas obowiązującej definicji płci w rozumieniu "gender". Taka interpretacja może doprowadzić do prawnego uznania nienaturalnych pojęć.

Powiązany Artykuł

1200_LGBT_shutter.jpg
Tomasz Terlikowski: musimy mądrze odpierać ofensywę ideologiczną LGBT

Komisja zaleca uwzględnienie opinii Niezależnego Eksperta ONZ ds. zwalczania przemocy i dyskryminacji opartej na orientacji seksualnej i tożsamości płciowej. Zdaniem eksperta gender oznacza "głębokie wewnętrzne doświadczenie płci w rozumieniu gender każdej osoby, które może, ale nie musi korespondować z płcią przypisaną w dniu narodzin". Traktat będzie poddawany pod dyskusję podczas 6. Komitetu Zgromadzenia Ogólnego ONZ (28 października - 6 listopada br.).

Zagrożenie środowisk popierających ideologię LGBT?

- Należy mieć nadzieję, że przedstawiciele Polski i innych państw jasno sprzeciwią się uczynieniu z genderowej nowomowy kategorii prawnie chronionych. Uznanie płci za płynną kategorię i zanegowanie znaczenia różnic biologicznych między kobietami i mężczyznami w wiążącym traktacie międzynarodowym byłoby znacznym zwycięstwem środowisk popierających ideologię LGBT. Konieczność dostosowania prawa krajowego do wymienionych postulatów, byłaby ciosem w naturalne struktury społeczne oparte na rodzinie i tradycyjnym małżeństwie. Zmiana definicji nie zmieni bowiem praw biologii - podkreśliła Karolina Pawłowska z Centrum Prawa Międzynarodowego Ordo Iuris.

ordoiuris.pl/pb

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej