Premier: pustki po Przemysławie Gosiewskim nie da się zapełnić

"Przemysław Gosiewski był wzorem etosu polityka, prawdziwym mężem stanu; zawsze gotowym do pracy dla ziemi świętokrzyskiej i Polski" - napisał premier Mateusz Morawiecki na Twitterze. W niedzielę w Kielcach odsłonięto pomnik Przemysława Gosiewskiego.

2019-10-27, 19:37

Premier: pustki po Przemysławie Gosiewskim nie da się zapełnić
Premier Mateusz Morawiecki wziął udział w uroczystym odsłonięciu pomnika śp. Przemysława Gosiewskiego. Foto: Krystian Maj / KPRM

Posłuchaj

Jarosław Kaczyński: Przemysław Gosiewski zasłużył się Polsce (IAR)
+
Dodaj do playlisty
  • W Kielcach odsłonięto pomnik śp. Przemysława Gosiewskiego, bliskiego współpracownika braci Kaczyńskich
  • Na uroczystości obecni byli m.in. premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński
  • Przemysław Gosiewski jest jednym z ludzi, którzy stworzyli dobry nurt w polskiej polityce i w polskiej historii; w polskich dziejach ostatnich dziesięcioleci - mówił Jarosław Kaczyński
  • Jan Gosiewski, ojciec Przemysława Gosiewskiego: marzył od lat studenckich wraz z prezydentem Lechem Kaczyńskim (...) o wolnej, pięknej Polsce i razem obydwaj zginęli
  • Przemysław Gosiewski zginął w 2010 roku w katastrofie smoleńskiej

Szef rządu w niedzielę zamieścił na Twitterze zdjęcia z uroczystości oraz wpis poświęcony Przemysławowi Gosiewskiemu, który zginął 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.

Powiązany Artykuł

kielce 1200 pap.jpg
Jarosław Kaczyński o Przemysławie Gosiewskim: był niezwykłym człowiekiem

"Pustki nie da się zapełnić"

"Premier Przemysław Gosiewski był wzorem etosu polityka i prawdziwym mężem stanu - zawsze gotowym do pracy dla ziemi świętokrzyskiej, ukochanej Włoszczowy i Polski. Miał wielką radość w odwiedzaniu najmniejszych nawet miast i wsi. Pustki, która po nim została, nie da się zapełnić" - napisał Mateusz Morawiecki.

Minister w rządzie Jarosława Kaczyńskiego

Przemysław Gosiewski należał do PiS od 2001 r. Organizował struktury tego ugrupowania w województwie świętokrzyskim. Udało mu się tam zbudować najliczniejszą organizację wojewódzką PiS w kraju. Pełnił funkcję ministra-członka Rady Ministrów w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, będąc jednocześnie szefem Komitetu Stałego Rady Ministrów. Od 8 maja 2007 r. do 7 września 2007 r. i od 11 września 2007 r. do 16 listopada 2007 r. roku był wicepremierem. Między tymi okresami pełnił funkcje sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Jacek Sasin: pamiętamy, co się działo po tragedii smoleńskiej. Wtedy budowaliśmy żywy pomnik

REKLAMA

Powiązany Artykuł

pap_lech kaczyński 1200.jpg
Dorobek polityczny śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego

Absolwent prawa na Uniwersytecie Gdańskim, członek Niezależnego Zrzeszenia Studentów, uczestniczył w strajku studenckim w 1988 r. W latach 1989-91 pracował w Komisji Krajowej "Solidarności" jako kierownik biura ds. kontaktów z regionami. W latach 1991-98 był sekretarzem Zarządu Głównego Porozumienia Centrum. W latach 90. kierował także biurem posła Adama Glapińskiego, pracował w kierowanej przez Jarosława Kaczyńskiego spółce wydającej pismo "Nowe Państwo", angażował się w działalność Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych i Fundacji na rzecz Polskich Związków Kredytowych.

Samorządowiec i doradca Lecha Kaczyńskiego

W latach 1998-2001 zasiadał w sejmiku mazowieckim, a w latach 2000-2001 był doradcą ministra sprawiedliwości Lecha Kaczyńskiego. Od 2001 r. był posłem. Od listopada 2005 do lipca 2006 r. był przewodniczącym klubu parlamentarnego PiS. Po wyborach w 2007 r. ponownie przewodniczył temu klubowi. W styczniu 2010 r. zrezygnował z tej funkcji, został jednym z wiceprezesów PiS i przewodniczącym partyjnego Zespołu Pracy Państwowej.

Zginął 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie smoleńskiej.

mbl

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej