Indyk i szynka, czyli tradycyjne amerykańskie święta

2019-12-24, 19:00

Indyk i szynka, czyli tradycyjne amerykańskie święta
Indyk i szynka, czyli tradycyjne amerykańskie święta. Foto: Shutterstock

Spotkania z rodziną i przyjaciółmi, świąteczny obiad z indykiem i szynką oraz wizyta w kościele. Tak Amerykanie obchodzą święta Bożego Narodzenia. Prezydent Donald Trump spędzi je wraz z rodziną w swoim ośrodku Mar-a-Lago na Florydzie.

Posłuchaj

Tradycyjne amerykańskie święta - z USA Marek Wałkuski (IAR)
+
Dodaj do playlisty

Powiązany Artykuł

usa zakupy 1200.jpg
Święta po amerykańsku. Sezon zakupowy w USA jeszcze lepszy niż rok temu

Boże Narodzenie to ulubione święto Amerykanów. Ich domy już od kilku tygodni udekorowane są tysiącami, a czasami dziesiątkami tysięcy lampek, a na podwórkach stoją podświetlane bałwany i renifery.

Zobacz także: amerykańscy żołnierze śpiewają świąteczną piosenkę po polsku:

Wigilijny wieczór Amerykanie spędzą z rodzinami i przyjaciółmi. Jednak Święty Mikołaj przyjdzie dopiero w nocy. Większe prezenty zostawi pod choinką, mniejsze włoży do specjalnych czerwonych skarpet.

Powiązany Artykuł

opłatek1200.jpg
Od opłatka do jemioły - świąteczne symbole

Indyk, szynka i Eggnog

Głównym punktem amerykańskich świąt jest uroczysty obiad. Amerykanie nie mają jednak wielu typowo bożonarodzeniowych potraw. Na stołach, tak jak w Wielkanoc i Święto Dziękczynienia pojawią się indyk oraz szynka. Będzie też piernik oraz Eggnog - czyli napój z jajek, mleka, cynamonu, gałki muszkatołowej i alkoholu.

Boże Narodzenie to jedyny dzień w roku, gdy w USA będą zamknięte niemal wszystkie sklepy. Amerykańskie święta Bożego Narodzenia potrwają tylko jeden dzień.

Donald Trump już w miniony piątek udał się na Florydę wraz z żoną Melanią i synem Baronem. Amerykański prezydent uczestniczy tam w imprezach charytatywnych, spotkaniach z przyjaciółmi i gra w golfa. Do Waszyngtonu ma powrócić dopiero po Nowym Roku.

kstar

Polecane

Wróć do strony głównej