Słuchowiska, koncerty, podcasty - Polski Radio poleca
Zamknięte kina, teatry, sale koncertowe. W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce rząd podjął decyzję o zamknięciu instytucji kultury. To czas, kiedy można skorzystać z bogatej oferty kulturalnej Polskiego Radia: słuchowisk, retransmisji koncertów, audycji czy podcastów.
2020-03-14, 17:45
Posłuchaj
Powiązany Artykuł
![shutterstock_radio-1200.jpg](http://static.prsa.pl/images/25db18c9-f804-4840-bfc5-4515f89e3d62.jpg)
"Musimy radzić i informować". Dodatkowe audycje Polskiego Radia w związku z zagrożeniem koronawirusem
>>> [CZYTAJ TAKŻE] Polskie Radio zawiesza do odwołania wydarzenia z udziałem publiczności
Teatr Polskiego Radia od 95 lat zajmuje się produkcją i emisją słuchowisk według oryginalnych scenariuszy i adaptacji radiowych dramatów scenicznych, powieści, reportaży i poezji - przypomina dyrektor radiowej sceny Janusz Kukuła.
W niedzielę, po 18.00, odbędzie się inauguracja cyklu 22 słuchowisk historycznych dla dzieci i młodzieży pt. "Dzieci bliżej historii". Jako pierwsze zaprezentowane zostanie słuchowisko pisarza i dramaturga Wacława Holewińskiego poświęcone historii powstania styczniowego pt. "Nikt mnie nie tknął" w reżyserii Janusza Kukuły.
REKLAMA
Powiązany Artykuł
![Msza-Swieta-pap-1200.jpg](http://static.prsa.pl/images/f3d2944a-9c64-43a2-8eb7-6fbddb9a06ad.jpg)
Polskie Radio umożliwia uczestnictwo w mszy św. Dodatkowe transmisje
Wiele słuchowisk i koncertów
W niedzielę wieczorem nastąpi też emisja premierowego słuchowiska Thomasa Bernharda "Komediant" w adaptacji i reżyserii Anny Skuratowicz. W roli głównej Andrzej Seweryn. Wielu archiwalnych słuchowisk Polskiego Radia można bezpłatnie wysłuchać na stronie Ninateki.
Na retransmisje koncertów zaprasza Program 2. Polskiego Radia - mówi kierownik redakcji muzycznej anteny Andrzej Sulek.
Polskie Radio w internecie
Polskie Radio ma także bogatą ofertę internetową. 1 stycznia ruszyła platforma podcasty.polskieradio.pl. Na stronie Polskieradio.pl, oprócz informacji z anten i podcastów, publikowane są serwisy specjalne, poświęcone wybitnym postaciom i przełomowym wydarzeniom najnowszej historii. Wykorzystują one bogactwo radiowych zbiorów archiwalnych - mówi wicedyrektor portalu Polskieradio.pl. Krzysztof Kossowski.
REKLAMA
W związku z koronawirusem programy Polskiego Radia zmieniły ramówki. Uruchomione zostały dodatkowe audycje z informacjami dotyczącymi zdrowia i zachowania w czasie epidemii.
***
Wszystkich programów Polskiego Radia można słuchać bezpłatnie w internecie. By to zrobić, kliknij TUTAJ.
IAR/agkm
REKLAMA
![](http://static.prsa.pl/images/20bca1f6-5faa-4022-a9e4-8c5967764dd1.jpg)
REKLAMA