Wirtualny stół wielkanocny. Episkopat zachęca do przesyłania zdjęć i filmów
- Epidemia uniemożliwia nam spotkania z rodziną i znajomymi, ale możemy przesyłać im zdjęcia i filmiki z życzeniami i umieszczać je w mediach społecznościowych z hasztagiem #Wielkanoc. Stwórzmy wirtualny stół wielkanocny – powiedział ks. Paweł Rytel-Andrianik, rzecznik Episkopatu.
2020-04-12, 06:40
- W te święta nikt nie może czuć się samotny i odizolowany, dlatego twórzmy wspólnotę posługując się nowymi mediami. Wiele osób będzie nam za to wdzięcznych, że jesteśmy razem i o nich pamiętamy – powiedział ks. Rytel-Andrianik. Dodał, że – jak mówił św. Jan Paweł II – "wiara umacnia się, gdy jest przekazywana, także przez nowoczesne media".
"Nowe technologie dają nam duże możliwości"
Powiązany Artykuł
![papiez_1200.jpg](http://static.prsa.pl/images/f5d2d271-c944-4655-af20-d42c178e472a.jpg)
"Tej nocy ludzie otrzymują prawo do nadziei". Papież Franciszek odprawił Mszę Wigilii Paschalnej
Rzecznik Episkopatu podkreślił, że "to pierwsze święta, gdy dla dobra nas samych oraz naszych rodzin i całego społeczeństwa, powinniśmy zostać w domu i świętować w gronie osób, z którymi mieszkamy".
- Nie oznacza to, że mamy w tym czasie być samotni i smutni. Nowe technologie dają nam duże możliwości komunikacji w prosty sposób. Kontaktujmy się z naszymi rodzinami, składajmy sobie życzenia telefonicznie i on-line. W Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny przesyłajmy filmiki i zdjęcia z naszych domów i publikujmy je w mediach społecznościowych z hasztagiem #Wielkanoc. Dzięki temu stworzymy wspólnotę przy wirtualnym stole wielkanocnym. Nie zastąpi to naszych bezpośrednich spotkań, ale w obecnej trudnej sytuacji pozwala utrzymywać nasze relacje. Jest to szczególnie ważne dla osób będących w izolacji i kwarantannie. Dzielmy się radością i nadzieją, którą przynosi zmartwychwstanie Jezusa – powiedział rzecznik.
Transmisje mszy św.
Ks. Rytel-Andrianik zachęcił do łączenia się w modlitwie poprzez transmisje wielkanocnych mszy świętych oraz do pobłogosławienia pokarmów w domu.
REKLAMA
Powiązany Artykuł
![missa.jpg](http://static.prsa.pl/images/3579f8ec-90c0-4ded-9ea3-9112af845140.jpg)
"Trzeba dostrzec w tym sens". Polacy mieszkający w Argentynie o świętach w cieniu pandemii
- W tym roku, z powodu epidemii, w kościołach nie odbywa się obrzęd święcenia pokarmów. Księża biskupi poprosili, by ojciec rodziny lub inna osoba, odmówili przed wielkanocnym posiłkiem błogosławieństwo, którego formułę można znaleźć m.in. na stronach diecezjalnych i na stronie www.episkopat.pl. Możemy też odczytać fragment Ewangelii o zmartwychwstaniu Chrystusa. Zapraszam do uczestnictwa w Niedzielę Wielkanocną w południe w transmisji w TVP1, Polsacie i TV Trwam modlitwy Regina Coeli z papieżem Franciszkiem, który udzieli całemu światu specjalnego błogosławieństwa "Urbi et Orbi" – dodał.
Rzecznik Episkopatu poprosił, aby w Święta Wielkanocne pamiętać także o osobach potrzebujących pomocy oraz modlić się w intencji ustania epidemii, chorych, zmarłych i ich rodzin oraz służb medycznych.
paw/
REKLAMA
REKLAMA