Niemcy zbadają antysemityzm w szkołach. Działania naukowców sfinansuje kraj związkowy
– W naszym społeczeństwie, ale też rzecz jasna w naszych szkołach, nie może być miejsca na ideologie, które są pełne pogardy dla człowieka – powiedziała minister edukacji Nadrenii Północnej-Westfalii Yvonne Gebauer.
2020-09-02, 12:25
Naukowcy z uniwersytetu w Bochum będą uczestniczyć w lekcjach i obserwować, w jakich sytuacjach dochodzi do przejawów antysemityzmu. Projekt zakłada, że w okresie od listopada 2020 do wiosny 2021 badacze z Uniwersytetu Ruhry będą obserwatorami na lekcjach. Wszystko po to, by do końca lipca 2022 na podstawie ich spostrzeżeń opracować materiały i inne elementy dokształcania nauczycieli. – W ten sposób wychowawcy otrzymają niezbędne wsparcie, aby prewencyjnie i na trwale zwalczać w szkołach antysemityzm – tłumaczyła Sabine Leutheusser-Schnarrenberger, pełnomocnik ds. antysemityzmu w Nadrenii Północnej-Westfalii.
Powiązany Artykuł
Niemiecki kontrwywiad przestrzega: w kraju rośnie antysemityzm, sytuacja jest fatalna
Badanie "Antysemityzm jako społeczny fenomen w instytucji szkolnej"
We wtorek Leutheusser-Schnarrenberger wspólnie z minister edukacji Nadrenii Północnej-Westfalii Yvonne Gebauer (FDP) i rektorem Uniwersytetu Ruhry Axelem Schoelmerichem podpisała umowę o współpracy dotyczącą tego projektu badawczego.
- "Nader przerażające". Ponad tysiąc incydentów antysemickich w Niemczech
- Polacy antysemitami? Jonny Daniels: to wytwór rosyjskiej propagandy
Obserwacje naukowców mają pokazać, w jakich sytuacjach dochodzi do przejawów antysemityzmu lub dyskusji na ten temat. Badania zostaną przeprowadzone przez grupę interdyscyplinarnych naukowców. Projekt zatytułowano "Antysemityzm jako społeczny fenomen w instytucji szkolnej". Kraj związkowy Nadrenia Północna-Westfalia poparła jego realizację.
REKLAMA
pg,DW
REKLAMA