Siatkarze przegrali 1:3 z Brazylią

2010-08-22, 18:01

Siatkarze przegrali 1:3 z Brazylią
Polska - Brazylia. Foto: fot. PAP/EPA

Brazylijczycy wygrali w Memoriale Huberta Wagnera.

Polscy siatkarze przegrali z Brazylijczykami 1:3 (22:25, 22:25, 25:23, 25:14) na zakończenie VIII Memoriału Huberta Wagnera w Bydgoszczy. W pierwszym niedzielnym meczu Bułgarzy pokonali Czechów 3:1.

Wcześniej Polacy ulegli brązowym medalistom mistrzostw świata Bułgarom 1:3 i wygrali z Czechami 3:1.

W końcowej tabeli podopieczni Daniela Castellaniego uplasowali się na trzecim miejscu. W ósmej edycji turnieju triumfowali Brazylijczycy, którzy w hali Łuczniczka nie ponieśli żadnej porażki. Drugą pozycję zajęli Bułgarzy, a czwartą, ostatnią Czesi.

To pierwsze zwycięstwo Canarinhos w Memoriale Wagnera.

 

Polska: Piotr Nowakowski, Michał Winiarski, Piotr Gruszka, Paweł Zagumny, Marcin Możdżonek i Piotr Gacek (libero) oraz Karol Kłos, Sebastian Świderski, Michał Ruciak, Jakub Jarosz.

Brazylia: Sidao, Vissotto, Giba, Murilo, Lucas, Marlon i Bravo (libero) oraz Joao Paulo, Bruno, Rodrigao, Dante.

W środę Polacy z okazji otwarcia hali na granicy Gdańska i Sopotu pokonali mistrzów świata Brazylijczyków 3:2. Tym razem to Canarinhos cieszyli się ze zwycięstwa i ostatecznego triumfu w Memoriale Wagnera. Latynosi, którzy w Europie z dnia na dzień czują się coraz lepiej, znakomicie prezentowali się niemal w każdym elemencie gry i w żadnym z setów nie dali szans podopiecznym Daniela Castellaniego.

Pierwsza partia to idealna gra w obronie podopiecznych Bernardo Rezende. U biało-czerwonych brylował Piotr Gruszka, który powoli wraca do wysokiej formy. Po prowadzeniu 8:5, przeciwnicy szybko wyrównali (13:13). Po drugiej przerwie technicznej (13:16) Castellani zdecydował się zastąpić na boisku Bartosza Kurka obchodzącym 27. urodziny Michałem Ruciakiem, a Michała Winiarskiego wracającym po kontuzji Sebastianem Świderskim. Ruch okazał się dobrym rozwiązaniem, bo Polacy dogonili rywali (19:20). Końcówka należała jednak do Brazylijczyków, którzy wygrali 25:22.

Do drugiego seta mistrzowie Europy wyszli w takim samym ustawieniu co do pierwszego, ale na zmiany argentyński szkoleniowiec zdecydował się jeszcze wcześniej. Początek partii po skutecznej grze Gruszki był obiecujący (8:6), ale potem było coraz gorzej. Vissotto oszukiwał polski blok, a Sidao silną zagrywką utrudniał zadanie przyjmującym. Mimo wszystko Polacy z Ruciakiem w składzie zdołali doprowadzić jeszcze do wyrównania 21:21, ale ostatnie piłki znowu należały do mistrzów świata - 25:22.

Nadzieją napawał kibiców początek trzeciej partii. Biało-czerwoni prowadzili nawet na drugiej przerwie technicznej 16:14, ale przy serwisie Joao Paulo rywale wyrównali 20:20. Głównie za sprawą znakomitej postawy Marcin Możdżonka w środku Polacy zdołali wygrać 25:23.

To tylko dodatkowo rozdrażniło Canarinhos, którzy w ostatniej partii szybko objęli wysokie prowadzenie 8:3 i nie oddali go do końca. Nie pomogły nawet zmiany - na parkiecie pojawili się Grzegorz Łomacz, Sebastian Świderski i Jakub Jarosz. Nikt nie potrafił jednak przechylić szali zwycięstwa na polską stronę. Dopingowani przez ośmiotysięczną publiczność gospodarze przegrali 14:25.

Wcześniej Polacy ulegli brązowym medalistom mistrzostw świata Bułgarom 1:3 i wygrali z Czechami 3:1.

W końcowej tabeli podopieczni Daniela Castellaniego uplasowali się na trzecim miejscu. W ósmej edycji turnieju triumfowali Brazylijczycy, którzy w hali Łuczniczka nie ponieśli żadnej porażki. Na drugiej pozycji znaleźli się Bułgarzy, a na ostatniej Czesi. To pierwsze zwycięstwo Canarinhos w końcowej klasyfikacji Memoriału Huberta Wagnera.

 

dm

Polecane

Wróć do strony głównej