Dostępność i interaktywność. Edukacja w Zamku Królewskim
- Rolą edukatora jest stworzenie bliskiej relacji z dzieckiem i młodzieżą - mówiła w Polskim Radiu 24 Monika Przypkowska z Zamku Królewskiego w Warszawie.
2020-09-11, 10:00
Zamek Królewski w Warszawie zaprasza dzieci z przedszkoli, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych na zajęcia edukacyjne. Na rok szkolny 2020/2021 przygotowano trzy formy spotkań.
Jak mówiła gość PR24, nowością są interaktywne lekcje Królewska szkoła online, dostępne na platformie zoom. Nie zabrakło także tradycyjnej formy zajęć. - Twoja najpiękniejsza lekcja historii to pakiet tematów z dziedziny historii, historii sztuki i kultury, na które zapraszamy do przestrzeni naszego muzeum. Kolejną propozycją jest Zamek na wynos. To nowa forma spotkania z naszymi edukatorami, którzy przeprowadzą zajęcia w salach przedszkolnych i klasach uczniów - mówiła Monika Przypkowska.
Powiązany Artykuł
Robert Gliński o filmie "Zieja"
"Dostępność i interaktywność"
Zdaniem gościa PR24, cechą edukacji, którą prowadzi Zamek Królewski w Warszawie, jest dostępność i interaktywność. - Chodzi o to, by dotrzeć z wiedzą o Zamku Królewskim do jak najszerszej liczby ludzi, być może do tych, którzy do Warszawy dojechać nie mogą. Chodzi głównie o zajęcia online. A w związku z interaktywnością, staramy się wywołać reakcję także po drugiej stronie i wzbudzić emocje - mówiła.
Gośćmi audycji byli też: Danuta Sztencel, która mówiła o tegorocznej edycji festiwalu "Muzyka na szczycie" oraz Rafał Wiśniewski z NCK, który opowiadał o nadchodzącym koncercie dla Białorusi.
REKLAMA
Posłuchaj
Audycja: "Weekend kulturalny"
Prowadząca: red. Maja Kluczyńska
Goście: Monika Przypkowska (Zamek Królewski w Warszawie), Danuta Sztencel (prezes festiwalu "Muzyka na szczycie") i Rafał Wiśniewski (Narodowe Centrum Kultury)
Data emisji: 10.09.2020
REKLAMA
Godzina: 23.35
REKLAMA