"To początek większego planu". Beata Kempa o liście ambasadorów ws. LGBT
- Jakim prawem decydują się na tak brutalny atak przeciwko polskiemu społeczeństwu, które zadecydowało w wyborach o tym, w jakim kierunku mają iść polskie sprawy? - pytała w Polskim Radiu 24 europoseł i wiceprezes Solidarnej Polski Beata Kempa.
2020-09-29, 08:00
W niedzielę akredytowani w Polsce ambasadorzy kilkudziesięciu krajów wyrazili w liście otwartym poparcie dla wysiłków na rzecz podniesienia świadomości społecznej na temat problemów dotykających m.in. społeczności gejów, lesbijek, osób biseksualnych, transpłciowych i interpłciowych (LGBTI) w naszym kraju. Sporządzanie listu koordynowała Ambasada Królestwa Belgii w Polsce.
Dowiedz się więcej:
- List otwarty ambasadorów ws. LGBT. Wśród sygnatariuszy Georgette Mosbacher
- "Nieprofesjonalny manifest ideologiczno-polityczny". Dera o liście ambasadorów ws. LGBT
- "Kompletne oderwanie od realiów". Prof. Kucharczyk o liście ambasadorów
"Prawa człowieka są uniwersalne i wszyscy, w tym osoby LGBTI, mają prawo w pełni z nich korzystać. Jest to kwestia, którą wszyscy powinni wspierać" - oświadczyli w liście otwartym ambasadorowie i dyplomaci, w sumie 50 osób. Jednym z sygnatariuszy jest ambasador USA Georgette Mosbacher.
Posłuchaj
- Tolerancja należy akurat do polskiego DNA, wystarczy prześledzić chociażby ostatnią i przedostatnią historię, żeby się o tym przekonać, nikt nas tolerancji nie musi uczyć, ponieważ jesteśmy narodem, który tolerancji uczył się przez wieki - stwierdził premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji w KPRM.
Powiązany Artykuł
"Ideologiczno-polityczny event". Szef KPRM o liście ambasadorów
Beata Kempa: zachowanie ambasadorów jest niedopuszczalne
Gość Polskiego Radia 24 podkreślała, że zachowanie 50 ambasadorów wywołuje sprzeciw i oburzenie. - Polacy podjęli w wyborach decyzję, że chcą wzmocnienia instytucji rodziny, przypomnienia, że w konstytucji mamy jasno określone, iż małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny, że chcą szacunku, tolerancji - mówiła.
REKLAMA
Beata Kempa oceniła, że praktyki takie jak list 50 ambasadorów ws. LGBT są niedopuszczalne. - Należy podjąć działania takie jak spokojne rozmowy, ale i postawienie bariery, bo posuną się tak daleko, jak pozwolimy - wskazywała.
- To jakiś większy plan, a to jego pierwsza odsłona - dodała.
- "Tak powstają fake newsy w Polsce". Francuski dziennikarz krytykuje Barta Staszewskiego
- Joe Biden atakuje polski rząd ws. "stref wolnych od LGBT". Ambasada RP w USA reaguje
Wiceprezes Solidarnej Polski zwracała uwagę na to, że w polskiej historii nie mieliśmy do czynienia z dyskryminacją osób homoseksualnych na taką skalę jak w niektórych innych państwach. - W Polsce na przestrzeni wieków mieliśmy dużą dozę tolerancji i szacunku dla mniejszości takich jak LGBT - podkreślała.
REKLAMA
- Do momentu aż ta mniejszość nie postanowiła agresywnie narzucać praw, rozbijać rodzin czy łamać prawo, np. atakując fizycznie ludzi na ulicy - tłumaczyła.
Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.
* * *
Audycja: "24 pytania"
Prowadzący: Dorota Kania
Gość: Beata Kempa (Solidarna Polska)
Data emisji: 29.09.2020
Godzina emisji: 07.15
ks
REKLAMA