Liga Europy: Legia - Karabach Agdam. Koronawirus w szeregach mistrza Polski przed czwartkowym meczem
Legia Warszawa poinformowała, że wtorkowe testy na obecność koronawirusa przeprowadzone przed meczem czwartej rundy eliminacji Ligi Europy, przyniosły jeden pozytywny wynik u członka sztabu drużyny. Czwartkowy mecz z Karabachem Agdam nie jest jednak zagrożony.
2020-09-30, 21:04
- Regularne testy są koniecznością i wymogiem UEFA w przypadku drużyn walczących w europejskich pucharach
- Mimo pozytywnego przypadku, Legia otrzymała zgodę od Głównego Inspektora Sanitarnego na rozegranie meczu
Powiązany Artykuł

Liga Europy: Legia - Karabach Agdam. Rzeźniczak: zadecyduje dyspozycja dnia
UEFA wymaga od drużyn uczestniczących w europejskich pucharach regularnych testów na obecność koronawirusa w organizmie. We wtorek testy przeszli piłkarze oraz sztab drużyny. Dzień później na stronie Legii opublikowano krótki komunikat medyczny, w którym poinformowano o jednym pozytywnym wyniku.
Mecz będzie rozegrany
Chodzi o jednego członka sztabu warszawskiej drużyny. Nie podano nazwiska zakażonego, jednak zapewniono, że czwartkowy mecz czwartej rundy eliminacji Ligi Europy nie jest zagrożony. Legia podejmie u siebie azerski Karabach Agdam, a zwycięzca awansuje do fazy grupowej drugich pod względem hierarchii europejskich rozgrywek klubowych.
"Klub niezwłocznie wdrożył wszystkie niezbędne procedury. Wszyscy pozostali zawodnicy oraz członkowie sztabu są zdrowi i zgodnie z regulacjami UEFA mogą przystąpić do jutrzejszego meczu. Klub otrzymał już także potwierdzenie od Głównego Inspektora Sanitarnego odnośnie rozegrania jutrzejszego meczu" - napisano w raporcie medycznym.
REKLAMA
Rewanżu nie będzie
Początek spotkania na Łazienkowskiej o godz. 20. Z uwagi na pandemię koronawirusa również w ostatniej fazie kwalifikacji Ligi Europy nie ma meczów rewanżowych.
Losowanie grup LE zaplanowano na 2 października w Nyonie. Finał edycji 2020/21 ma się odbyć w Gdańsku.
REKLAMA