"Tak dla rodziny, nie dla gender". Rusza zbiórka podpisów o wypowiedzenie konwencji stambulskiej

Rozpoczęła się zbiórka podpisów pod inicjatywą obywatelską, która ma na celu wypowiedzenie konwencji stambulskiej. Marszałek Sejmu Elżbieta Witek przyjęła zawiadomienie o utworzeniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej "Tak dla rodziny, nie dla gender".

2020-10-08, 17:10

"Tak dla rodziny, nie dla gender". Rusza zbiórka podpisów o wypowiedzenie konwencji stambulskiej
Uczestnicy konferencji pod hasłem "Chrońmy rodziny". Foto: Instytut Ordo Iuris/twitter

- To oznacza, że może rozpocząć się zbieranie podpisów pod projektem ustawy - powiedziała Karolina Pawłowska, zastępca pełnomocnika komitetu inicjatywy.

Powiązany Artykuł

EN_01359267_0003-zych1200.jpg
"Podważanie roli tradycyjnej rodziny". Dr Tymoteusz Zych o konwencji stambulskiej

Pełnomocnik Komitetu, były marszałek Sejmu Marek Jurek dodał, że drugi punkt ustawy zawiera zobowiązanie rządu do rozpoczęcia prac nad Międzynarodową Konwencją Praw Rodziny

Posłuchaj

Karolina Pawłowska o konwencji stambulskiej (IAR) 0:22
+
Dodaj do playlisty

 

REKLAMA

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Tak dla rodziny, nie dla gender" zarejestrował Instytut Ordo Iuris, Chrześcijański Kongres Społeczny oraz inne organizacje prorodzinne.

Posłuchaj

Marek Jurek o konwencji stambulskiej (IAR) 0:27
+
Dodaj do playlisty

 

REKLAMA

Konwencję o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej Polska ratyfikowała w 2015 roku. Pod koniec lipca premier Mateusz Morawiecki skierował wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie jej zgodności z Konstytucją.

Pod koniec sierpnia Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro skierował do Trybunału stanowisko na temat tej międzynarodowej umowy. W dokumencie zaznacza między innymi, że konwencja uderza w prawo rodziców do wychowywania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami i narusza zasadę neutralności światopoglądowej państwa, a użyte w niej terminy burzą polski system prawny.

Czytaj także:

Negatywne stanowisko na temat konwencji stambulskiej przedstawiło 17 września Prezydium Konferencji Episkopatu Polski. Z uznaniem przyjęło też powstanie społecznej inicjatywy ustawodawczej na rzecz wypowiedzenia konwencji stambulskiej i zastąpienia jej Międzynarodową Konwencją Praw Rodziny.

REKLAMA

itom

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej