"By wygrać z koronawirusem, wszyscy musimy się zjednoczyć". Premier apeluje do marszałka Senatu
Mateusz Morawiecki w swoim wpisie na Facebooku zaapelował o "zjednoczenie w walce z koronawirusem". "Apeluję do Pana Tomasza Grodzkiego, by jak najszybciej pomógł nam w uchwaleniu tej bardzo potrzebnej dla walki z COVID-19 ustawy" - napisał premier.
2020-10-20, 21:32
"Dziś wszyscy musimy zjednoczyć się, by wygrać z koronawirusem. Solidarność to nasza największa broń w tej walce. Dlatego przypominam członkom opozycji i tym, którzy nie zawsze zgadzają się z naszymi decyzjami - zgoda buduje! Bo kiedy jesteśmy razem - zdołamy stawić czoła największym wyzwaniom!" - podkreślił szef rządu.
Powiązany Artykuł
![Sejm 1200 PAP.jpg](http://static.prsa.pl/images/9ee4dde0-62e0-498d-be2d-f73ac7d748f1.jpg)
"Próba obstrukcji". Artur Soboń o odroczeniu obrad Sejmu ws. ustawy o COVID-19
"W duchu odpowiedzialności za kraj apeluję do Pana Marszałka Senatu Rzeczypospolitej Polskiej Tomasza Grodzkiego, by jak najszybciej pomógł nam w uchwaleniu tej bardzo potrzebnej dla walki z COVID-19 ustawy. Walka z wirusem to nie sprawa lewicy, prawicy, koalicji czy opozycji! To sprawa wszystkich Polaków i kluczowa kwestia dla przyszłości Polski - wskazał Mateusz Morawiecki.
Legislacyjna inicjatywa
Projekt PiS, który wpłynął do Sejmu w poniedziałek po południu, zakłada m.in. wyłączenie odpowiedzialności karnej za działania lecznicze medyków, gdy są one podejmowane w celu zwalczania epidemii COVID-19. Ale jeśli osoba wykonująca zawód medyczny doprowadzi do śmierci pacjenta lub do ciężkiego uszczerbku na jego zdrowiu w wyniku rażącego nadużycia uprawnień lub rażącego niedopełniania obowiązków, to będzie podlegała odpowiedzialności karnej.
REKLAMA
Powiązany Artykuł
![Tomasz Latos 1200.jpg](http://static.prsa.pl/images/c3b327b1-08ea-452c-91e5-0800feb5fae8.jpg)
Tomasz Latos o odroczeniu obrad Sejmu: porażka opozycji, porażka demokracji
Ponadto zgodnie z projektem, osobom skierowanym do walki z koronawirusem przysługuje wynagrodzenie zasadnicze w wysokości nie niższej niż 200 proc. (dotychczas było to 150 proc.) przeciętnego wynagrodzenia zasadniczego przewidzianego na danym stanowisku pracy. W projekcie zaznaczono, że wynagrodzenie nie może być niższe niż wynagrodzenie, które osoba skierowana do pracy przy zwalczaniu epidemii otrzymała w miesiącu poprzedzającym miesiąc, w którym wydana została decyzja o skierowaniu jej do pracy przy zwalczaniu epidemii.
Projekt zakłada wydłużenie okresu realizacji recept na leki, które są obecnie niedostępne, do 150 dni od dnia wystawienia.
jp
REKLAMA