Jarosław Gowin: pracujemy nad strategią wsparcia dla gospodarki
W dialogu z pracodawcami i związkami zawodowymi pracujemy nad strategiami wsparcia dla gospodarki w perspektywie najbliższych sześciu-dziewięciu miesięcy, a także najbliższych kilku lat - powiedział na konferencji minister rozwoju, pracy i technologii, wicepremier Jarosław Gowin.
2020-10-27, 09:55
- Pracujemy nad strategiami wsparcia dla polskiej gospodarki w perspektywie najbliższych 6-9 miesięcy, a także w perspektywie najbliższych kilku lat - mówił wicepremier na wspólnej konferencji z premierem Mateuszem Morawieckim i ministrem finansów Tadeuszem Kościńskim.
Zaznaczył, że opracowanie tych strategii obydwa się w dialogu z przedstawicielami pracodawców i pracowników.
- W najbliższy czwartek spotykam się z Radą Dialogu Społecznego, także tego dnia spotkam się z Radą Przedsiębiorczości - powiedział. Zaznaczył, że "wraz z pracodawcami, wraz ze związkami zawodowymi będziemy dyskutować nad strategiami rozwojowymi i strategiami przeciwdziałania negatywnym gospodarczym skutkom.
Powiązany Artykuł
![ElUlzPTXYAAwUcr-12.jpg](http://static.prsa.pl/images/5c03013a-46d7-4bc8-bd0d-894733fd86d8.jpg)
Dotacje, zwolnienie ze składek ZUS, postojowe. Premier przedstawił "Tarczę Branżową"
Nowa tarcza dla firm
Na tej samej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przedstawił Tarczę Branżową - nowy program dla firm, dotkniętych przez obostrzenia epidemiczne. Zakłada on m.in. zwolnienia ze składek ZUS i wypłatę postojowego - rozwiązania znane z wiosny.
Jak mówił premier, wartość nowego pakietu pomocowego to 1,8 mld zł.
REKLAMA
PolskieRadio24.pl, md
REKLAMA