Szczepienia przeciw COVID-19. Większość Polaków uważa, że powinny być dobrowolne
67 proc. badanych uważa, że szczepienia przeciw COVID-19 nie powinny być obowiązkowe, a 19 proc. jest przeciwnego zdania - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster zrealizowanego 12 grudnia dla "Super Expressu".
2020-12-22, 07:50
W sondażu przeprowadzonym na zlecenie "SE" negatywny stosunek do przymusu szczepień wyraziło 67 proc. ankietowanych. Z kolei 19 proc. badanych uważa, że szczepienia powinny być obowiązkowe.
Powiązany Artykuł
Dezinformacja i polityka są przeszkodą. Prof. Gut o szczepieniach przeciw COVID-19
Sondaż przeprowadził Instytutu Badań Pollster 12 grudnia br. na grupie 1067 dorosłych Polaków.
Europejska Agencja Leków (EMA) zdecydowała w poniedziałek o autoryzacji szczepionki przeciw COVID-19 firm Pfizer i BioNTech. W kolejnym kroku Komisja Europejska ma wydać pozwolenie na dopuszczenie do używania szczepionki we wszystkich państwach członkowskich UE.
Czytaj także:
REKLAMA
Rząd w miniony wtorek przyjął Narodowy Program Szczepień, którego celem jest doprowadzenie w 2021 r. do odporności populacyjnej. Szczepionki na COVID-19 mają być darmowe, dobrowolne i dwudawkowe.
Powiązany Artykuł
Premier: nie da się uruchomić gospodarki bez masowej akcji szczepień
Program szczepień zakłada cztery etapy przeprowadzania zabiegów. Podczas etapu "0" szczepienia otrzymają m.in. pracownicy sektora ochrony zdrowia (lekarze, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS-ów i MOPS-ów oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym w stacjach sanitarno-epidemiologicznych.
paw/
REKLAMA