Przez COVID-19 stracił obie nogi. "Ucięli mi nawet tę, którą strzeliłem gola Borussii"

2020-12-23, 08:11

Przez COVID-19 stracił obie nogi. "Ucięli mi nawet tę, którą strzeliłem gola Borussii"
Zdjęcie z 14.06.1978, od lewej: Dino Zoff, Romeo Benetti, Claudio Gentile, Roberto Bettega, Mauro Bellugi, Paolo Rossi, Giancarlo Antognoni, Gaetano Scirea, Marco Tardelli, Antonio Cabrini, Franco Causio . Foto: PAP/DPA

Były piłkarz reprezentacji Włoch Mauro Bellugi, uczestnik mistrzostw świata w 1974 i 1978 roku, stracił obie nogi wskutek powikłań po przejściu COVID-19.


Powiązany Artykuł

grafika Maradona serwis 1200x660_zobacz serwis.jpg
Nie żyje Diego Maradona - ZOBACZ SERWIS SPECJALNY

"Ucięli mi nawet nogę, którą strzeliłem gola Borussii Moenchegladbach" - żartował 70-letni Bellugi, nawiązując do bramki, zdobytej dla Interu Mediolan w meczu Pucharu Europy w listopadzie 1971 roku.


Bellugi grał na pozycji obrońcy. Z Interem zdobył mistrzostwo Włoch w 1971 roku, a w następnym roku wystąpił w finale Pucharu Europy w Rotterdamie, gdzie drużyna z Mediolanu przegrała z Ajaksem Amsterdam 0:2.

W meczu z Polską w mistrzostwach świata w 1974 roku, przegranym przez Włochów 1:2, Bellugi siedział na ławce rezerwowych. Piłkarze Italii odpadli wtedy w fazie grupowej, a cztery lata później na mundialu w Argentynie zajęli czwarte miejsce.Po zakończeniu kariery Bellugi pracował m.in. jako konsultant telewizyjny.

"Będę miał protezy, takie jakie ma Oscar Pistorius (jeden z najsłynniejszych paraolimpijczyków - przyp. red.), więc będę mógł ciebie minąć na korytarzach studiów telewizyjnych" - dodał Bellugi w rozmowie z dziennikarzem Lucą Serafinim.

/ah

Polecane

Wróć do strony głównej