"Jest o kogo walczyć". Działalność Stowarzyszenia "Centrum Pozytywnej Energii"
- Widzieliśmy cel, wiedzieliśmy, że jest o kogo walczyć, i mieliśmy siebie z żoną Ewą nawzajem. Wiedzieliśmy, że trzeba zakasać rękawy, że nie można usiąść i płakać, żalić się nad swoim losem - mówił w Polskim Radiu 24 o opiece nad niepełnosprawnymi synem Paweł Dawidziak ze Stowarzyszenia "Centrum Pozytywnej Energii".
2020-12-27, 09:26
Celem działalności Stowarzyszenie "Centrum Pozytywnej Energii" jest wsparcie mentalne rodzin osób niepełnosprawnych, także przez pokazywanie, że życie na każdym etapie może być radosne, kolorowe i pełne pozytywnego wydźwięku.
Powiązany Artykuł
Działalność Fundacji "Sławek". Pomóc w powrocie do życia
O powstaniu Stowarzyszenia mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Dawidziak. Inspiracją do jego założenia była potrzeba opieki nad Ziemkiem, niepełnosprawnym synem państwa Ewy i Pawła Dawidziaków, u którego w 5 tyg. życia doszło do zatrzymania akcji serca, a w konsekwencji do uszkodzeń układu nerwowego.
Stowarzyszenie pomaga w aktywizacji zawodowej rodziców tych wyjątkowych dzieci, daje możliwość skorzystania z opieki nad dzieckiem niepełnosprawnym, możliwość skorzystania z porady specjalisty, organizuje wykłady i warsztaty dla rodziców wyjątkowych dzieci.
Posłuchaj
Stowarzyszenie jest nominowane do nagrody "Nie widzę przeszkód" im. ks. Kaczkowskiego.
REKLAMA
Więcej w zapisie audycji, zapraszamy do wysłuchania.
***
Audycja: Społeczeństwo obywatelskie: reaktywacja
Prowadzący: Maciej Woźniakiewicz
REKLAMA
Gość: Paweł Dawidziak
Data emisji: 09.08.2020
Godzina emisji: 07.35
PR24/ka
REKLAMA
REKLAMA