"Długa i owocna". Lider włoskiej Ligi Matteo Salvini o rozmowie z premierem Mateuszem Morawieckim
- Premier Mateusz Morawiecki rozmawiał w czwartek z liderem współrządzącej Włochami Ligi Matteo Salvinim; wśród tematów poruszonych podczas rozmowy była współpraca bilateralna, kwestia unijnych funduszy, epidemia koronawirusa - przekazał rzecznik rządu Piotr Müller.
2021-03-12, 15:56
Wcześniej o rozmowie poinformował na Twitterze Salvini, który po ponad roku w opozycji, współtworzy nowy rząd Mario Draghiego. Napisał on, że rozmowa z premierem Morawieckim była "długa i owocna"
Powiązany Artykuł
![Jacek Saryusz-Wolski 1200 PL.jpg](http://static.prsa.pl/images/1b1fa285-c2b6-419d-811c-7dcc2eb8d221.jpg)
"Jest potencjał na trzęsienie ziemi". Saryusz-Wolski o powstaniu nowej frakcji w PE
"W centrum dyskusji: współpraca między krajami, dobre wykorzystanie funduszy europejskich, rozwiązania dla kryzysu sanitarnego oraz gospodarczego i przyszłość UE" - ogłosił przywódca Ligi.
Powiązany Artykuł
![Péter Szijjártó-1200-facebook.jpg](http://static.prsa.pl/images/91e57bd4-6367-40a7-a08a-a2a368e66652.jpg)
Szef MSZ Węgier: wstyd, że Włochy stawiają przed sądem Salviniego, a nie przemytników ludzi
Kilka dni wcześniej Salvini ujawnił, że jest w kontakcie z Polakami i Węgrami w sprawie powołania nowej grupy w Parlamencie Europejskim.
Czytaj także:
jbt
REKLAMA