UEFA wyciągnie konsekwencje wobec założycieli Superligi? "Trzeba odbudować jedność"

Nieudana próba stworzenia piłkarskiej Superligi, konkurencji dla Ligi Mistrzów, będzie miała konsekwencje dla 12 klubów stojących za projektem - zapowiedział Karl-Erik Nilsson, jeden z wiceprezydentów UEFA i członek Komitetu Wykonawczego, który zbiera się w piątek.

2021-04-21, 20:54

UEFA wyciągnie konsekwencje wobec założycieli Superligi? "Trzeba odbudować jedność"
  • Światowe media sportowe zdominował temat nowo powstałej Superligi
  • Udziału w Superlidze odmówiły m.in. Bayern Monachium, Borussia Dortmund i Paris Saint-Germain 
  • Jej pierwszym prezesem został obecny szef Realu Madryt Florentino Perez

Szwed przyznał, że projekt ponosi już w pewnym sensie konsekwencje, ponieważ kluby założycielskie "muszą żyć ze swoim wstydem".

Powiązany Artykuł

superliga 1200 f.jpg

Sprawa będzie poruszona podczas piątkowej wideokonferencji Komitetu Wykonawczego UEFA, którego członkiem na drugą kadencję został we wtorek prezes PZPN Zbigniew Boniek (jest również jednym z sześciu wiceprezydentów UEFA).

- Musimy omówić ewentualne dodatkowe konsekwencje na spotkaniu w piątek - zaznaczył Nilsson, cytowany przez serwis "Fotbollskanalen" i agencję AFP. - Ale i tak będą konsekwencje, zwłaszcza w kwestiach zaufania i ich wiarygodności w przyszłości - dodał.

"

REKLAMA


Wcześniej prezydent UEFA Aleksander Ceferin złagodził swoje stanowisko skierowane do dwunastu "zbuntowanych" klubów po tym, jak zdecydowanie wzywał je do porządku i groził wykluczeniem z najważniejszych rozgrywek.

- Teraz ważne jest, aby iść naprzód, odbudować jedność, którą cieszył się ten sport - przyznał Ceferin w oświadczeniu.

W skład Superligi mieli wejść trzej półfinaliści obecnej edycji Ligi Mistrzów, czyli Real Madryt, Manchester City i Chelsea Londyn, a także Manchester United, Liverpool, Arsenal Londyn, Tottenham Hotspur, Barcelona, Atletico Madryt, Juventus Turyn, AC Milan i Inter Mediolan.

Powiązany Artykuł

Shutterstock Bayern Lewandowski 1200F.jpg

Sprawa powstania zamkniętych rozgrywek, które docelowo miały liczyć 20 zespołów, budziła jednak ogromne kontrowersje. Powstaniu Superligi przeciwstawiały się m.in. władze europejskiego i światowego futbolu, a także politycy, byli znani piłkarze czy środowiska kibiców.

REKLAMA

Czytaj także:

Ogłoszony na początku tygodnia projekt zaczął rozpadać się we wtorek wieczorem po sukcesywnym wycofaniu się sześciu angielskich klubów.

red

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej