1. liga: Sensacja w Radzionkowie

2010-10-31, 20:46

ŁKS Łódź - Ruch Radzionków. Foto: fot. ŁKS Łódź

Prowadzący w tabeli piłkarskiej 1. ligi ŁKS Łódź oraz zajmujące drugie miejsce Podbeskidzie Bielsko-Biała wygrały mecze w 14. kolejce spotkań.

Łodzianie pokonali w Katowicach GKS 3:1, a Podbeskidzie Sandecję Nowy Sącz 1:0.

Do przerwy, po golu Janusza Dziedzica w 13. minucie niespodziewanie prowadził GKS. W drugiej połowie ŁKS zagrał jednak znacznie lepiej. Lider potrzebował zaledwie dziewięciu minut, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.
Sygnał do ataku w 49. minucie dał Jakub Kosecki. Następnie z rzutów wolnych kolejno trafili Bartosz Romańczuk i Krzysztof Mączyński.

Podbeskidziu zwycięstwo zapewnił w 39. minucie Sylwester Patejuk. W tabeli piłkarze Roberta Kasperczyka mają o trzy punkty mniej od ŁKS.

Do sensacji doszło w Radzionkowie, gdzie miejscowy Ruch w derbowym meczu wygrał z niepokonanym dotąd Piastem Gliwice aż 3:0. Mimo porażki spadkowicz z ekstraklasy utrzymał trzecie miejsce, ale do lidera traci już osiem punktów.
Niespodziewanej porażki doznała także Flota Świnoujście, która, choć prowadziła po bramce Sławomir Mazurkiewicz w 40. minucie, przegrała w Niecieczy 1:2. Zwycięstwo gospodarzom zapewniły trafienia Bartłomieja Piszczka i Łukasza Cichosa.

W 14. kolejce padło 19 goli. Sędziowie pokazali 41 żółtych i dwie czerwone kartki. Na trybunach zasiadło ok. 16,5 tys. widzów.

Wyniki 14. kolejki:

2010-10-29:

Górnik Polkowice - Pogoń Szczecin 1:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Zbigniew Grzybowski (56-karny).

2010-10-30:

Odra Wodzisław - KSZO Ostrowiec 3:1 (3:0)

Bramki: 1:0 Andrzej Rybski (10), 2:0 Andrzej Rybski (14), 3:0 Marcin Chmiest (22), 3:1 Michał Stachurski (49-głową).

Ruch Radzionków - Piast Gliwice 3:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Miłosz Przybecki (50), 2:0 Dawid Jarka (78), 3:0 Marek Suker (90).

GKP Gorzów Wlkp. - Warta Poznań 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Łukasz Jasiński (54), 0:2 Zbigniew Zakrzewski (85-karny).

MKS Kluczbork - Górnik Łęczna 0:0

Sandecja Nowy Sącz - Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Sylwester Patejuk (39).

2010-10-31:

GKS Katowice - ŁKS Łódź 1:3 (1:0)

Bramki: 1:0 Janusz Dziedzic (13), 1:1 Jakub Kosecki (49), 1:2 Bartosz Romańczuk (53-wolny), 1:3 Krzysztof Mączyński (58-wolny).

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Flota Świnoujście 2:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Sławomir Mazurkiewicz (40), 1:1 Bartłomiej Piszczek (43), 2:1 Łukasz Cichos (65).

Kolejarz Stróże - Dolcan Ząbki 1:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Krzysztof Lipecki (68).