Serie A: Bartosz Bereszyński będzie miał nowego trenera. "Piłkarze byli wspaniali"
Trener Sampdorii Genua Claudio Ranieri zapowiedział w piątek, że po kończącym się w niedzielę sezonie włoskiej ekstraklasy odejdzie z klubu. Pracował w nim od prawie dwóch lat, za każdym razem bez kłopotu utrzymując zespół w Serie A. Jego piłkarzem jest Bartosz Bereszyński.
2021-05-21, 17:02
Były szkoleniowiec m.in. Chelsea, Valencii, Juventusu Turyn, Interu Mediolan, Leicester City i Romy został zatrudniony w Genui w październiku 2019 roku, kiedy Sampdoria znajdowała się na dole tabeli. 69-letni trener wyprowadził drużynę ze strefy spadkowej i zajął z nią ostatecznie 15. miejsce.
W obecnej edycji drużyna spisywała się jeszcze lepiej. Na jedną kolejkę przed zakończeniem sezonu wiadomo, że zajmie dziewiątą lokatę. W sobotę zagra u siebie z ostatnią, zdegradowaną już Parmą.
- Powiedziałem dziś zespołowi, że nie zostanę na kolejny rok, ale chcę wszystkim podziękować - poinformował Ranieri.
- Piłkarze byli wspaniali, zwłaszcza w czasach lockdownu w poprzednim sezonie, w którym uratowaliśmy się przed spadkiem. W tym roku walczyliśmy, rozegraliśmy wiele dobrych meczów, niektóre słabsze, ale to jest piłka nożna. Jeszcze raz z całego serca dziękuję moim zawodnikom - dodał.
- Euro 2020: TERMINARZ - kiedy mecze reprezentacji Polski?
- Euro 2020: Przemysław Frankowski zaskoczony powołaniem. "Jestem na początku sezonu" [TYLKO U NAS]
- Euro 2020: powrót po latach. Jakub Świerczok w kadrze Paulo Sousy
- Euro 2020. "Tu nie ma żadnej pomyłki". Janas ocenił powołania Sousy [TYLKO U NAS]
- Euro 2020. Kamil Grosicki poza składem. Były reprezentant: to dla niego zimny prysznic [TYLKO U NAS]
ps