Wielka płyta wraca do łask. Ekspert: na popyt wpływają niższe ceny i dobra lokalizacja

Polacy chętnie kupują mieszkania w budynkach z wielkiej płyty, a oferta jest mocno przebrana. Szczególnie trudno o zakup takich mieszkań jest w Gdańsku, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu czy Warszawie. 

2021-06-07, 14:49

Wielka płyta wraca do łask. Ekspert: na popyt wpływają niższe ceny i dobra lokalizacja
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Arcaion/pixabay

Wpływ na ogromne zainteresowanie tego typu ofertą ma przede wszystkim: niższa cena, dobra lokalizacja i rozwinięta infrastruktura - wyjaśnia Bartosz Turek analityk HRE Investments.

Powiązany Artykuł

1200_mieszkanie_shuttertstock.png
Mieszkanie najlepszą inwestycją w niepewnych czasach?

Za przeciętny metr w betonowym bloku można zapłacić nawet do 20% mniej niż za statystyczny metr mieszkania w danym mieście.

Oprócz wielu zalet, życie w betonowym bloku ma również minusy. Wśród wad najczęściej wymienia się brak garaży, czy trudność w adaptowaniu wnętrz - dodaje Marcin Jańczuk, analityk Metrohouse.


Posłuchaj

O tym, że mieszkania z wielkiej płyty znowu cieszą się popularnością - w Programie 1 Polskiego Radia mówili eksperci ,w audycji przygotowanej przez Błażeja Prośniewskiego. 2:27
+
Dodaj do playlisty

 

Zdaniem eksperta budynki z wielkiej płyty często wybierają osoby, które kupują mieszkanie po raz pierwszy.

Budynki w różnych technologiach wielkopłytowych powstawały od lat 60- tych do 90-tych. ​Według badań, w blokach z wielkiej płyty mieszka ok. 1/3 Polaków.

Program 1 Polskiego Radia, PR24, akg

Polecane

Wróć do strony głównej