Premier w Białymstoku: w ramach Polskiego Ładu będziemy wydobywać lokalne perły kultury

Premier Mateusz Morawiecki powiedział w Białymstoku na spotkaniu promującym program Polski Ład, że celem tego programu jest nie tylko budowa i rozwój infrastruktury, ale także kultury. Mówił, że państwo w ramach Polskiego Ładu będzie starało się wydobywać lokalne perły kultury i zapewnić im jak najlepszy byt oraz rozwój.

2021-07-22, 18:40

Premier w Białymstoku: w ramach Polskiego Ładu będziemy wydobywać lokalne perły kultury

Powiązany Artykuł

Krystian Maj KPRM Morawiecki TT 1200.jpg
Premier: sport jest ważną częścią Polskiego Ładu, chcemy, by każda gmina miała obiekty na najwyższym poziomie

Mateusz Morawiecki podkreślił, że cieszy się, iż dzięki Rządowemu Funduszowi Inwestycji Lokalnych państwo może przeznaczyć 26 milionów złotych dla Białegostoku na remont tamtejszego Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki, tej - jak ujął - regionalnej perełki.

Posłuchaj

Premier Mateusz Morawiecki: za 2-3 lata mieszkańcy będą mogli podziwiać wspaniałe przedstawienia w teatrze w Białymstoku (IAR) 0:16
+
Dodaj do playlisty

Premier podkreślał, że chodzi o to, aby za 2-3 lata do Białegostoku przyjeżdżali mieszkańcy Warszawy, pobliskich powiatów i wszystkich miast, by podziwiać wspaniałe sztuki grane w tym teatrze. - Jestem przekonany, że tak właśnie będzie - powiedział.

Szef rządu dodał, że finansowaniem objęta jest także inna białostocka instytucja kultury - Muzeum Pamięci Sybiru. - To blisko 10 milionów złotych przeznaczone dla Białegostoku na ten cel, żeby upamiętnić tę wielką tragedię narodu polskiego, ale jednocześnie odzyskać pamięć o niej dla współczesnych pokoleń - mówił premier.

Mateusz Morawiecki zaznaczył, że rozwój lokalnych ośrodków - zarówno pod względem infrastruktury, tworzenia miejsc pracy jak i kultury - jest filozofią rządzących.

REKLAMA

kp

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej