Działalność KRRiT. Sejmowa komisja kultury odrzuciła wniosek opozycji

Sejmowa komisja kultury i środków przekazu nie zgodziła się we wtorek na skreślenie projektu ustawy medialnej, autorstwa posłów PiS, z porządku obrad. Wnioskowała o to wiceszefowa komisji Iwona Śledzińska-Katarasińska (KO). Komisja odrzuciła także poprawkę do projektu uchwały w sprawie sprawozdania z działalności Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w 2020 roku.

2021-07-27, 12:50

Działalność KRRiT. Sejmowa komisja kultury odrzuciła wniosek opozycji

W głosowaniu oddano 29 głosów; 12 posłów było "za", 16 - "przeciw"; jedna osoba wstrzymała się.

Powiązany Artykuł

telewizja studio produkcja free shut 1200.jpg
"To europejski standard". Anna Kwiecień o ustawie medialnej

Projekt złożony przez posłów PiS przewiduje on, że "koncesja na rozpowszechnianie programów radiowych i telewizyjnych może być udzielona osobie zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego, pod warunkiem, że taka osoba zagraniczna nie jest zależna od osoby zagranicznej, której siedziba lub stałe miejsce zamieszkania znajduje się w państwie niebędącym państwem członkowskim Europejskiego Obszaru Gospodarczego". Przedstawicielem wnioskodawców jest wiceszef klubu PiS Marek Suski.

Czytaj także:

Poprawka Koalicji Obywatelskiej do projektu uchwały w sprawie sprawozdania z działalności Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w 2020 roku dotyczyła odrzucenia sprawozdania. Przeciwko wnioskowi KO opowiedzieli się posłowie Prawa i Sprawiedliwości.

REKLAMA

Posłuchaj

Sejmowa komisja kultury przeciw poprawce do projektu uchwały ws. sprawozdania z działalności KRRiT w 2020 roku (IAR) 0:16
+
Dodaj do playlisty

Tomasz Zieliński z PiS podkreślił, że Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji działa zgodnie z ustawowymi kompetencjami. Stwierdził, że instytucja ta dba o pluralizm mediów, co - w jego ocenie - niektórym trudno jest przyjąć. - Przyzwyczailiśmy się, jak to kiedyś funkcjonowało, jest całkiem inaczej - powiedział poseł PiS.

Posłanka Koalicji Obywatelskiej Iwona Śledzińska-Katarasińska uzasadniła wniosek o odrzucenie sprawozdania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji m.in. powolnym tempem - w jej ocenie - prac nad wdrażaniem systemu pomiaru oglądalności. Zdaniem posłanki KO instytucja ta przestała też odgrywać swoją konstytucyjną rolę.

Decyzja w sprawie sprawozdania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z działalności w 2020 roku należy teraz do Sejmu.

dz

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej