Lockdown w Australii. "Trzeba się przygotować na kolejnych pięć lat kwarantanny"
W stolicy kraju Canberze po raz pierwszy od początku pandemii wprowadzono lockdown. Władze Terytorium Północnego Australii chcą, by kwarantanna dla przybywających z zagranicy trwała przez kolejne pięć lat.
2021-08-12, 11:50
Australijski portal news.com poinformował, że już trwają przygotowania. Władze regionu typują hotele na potrzeby kwarantanny na co najmniej pięć kolejnych lat. Jeden z obiektów, Howard Springs, jest w stanie przyjąć ok. 2 tys. przybyszów tygodniowo, czyli 40 proc. wszystkich odwiedzających ten stan.
Powiązany Artykuł
![1200 australia shutterstock.jpg](http://static.prsa.pl/images/e94d2c90-4fc9-4376-a1ab-d3ead0f7e348.jpg)
Rekordowa liczba zakażeń COVID-19 w Australii. Władze będą wprowadzać kolejne restrykcje
Departament Infrastruktury, Planowania i Logistyki Terytorium Północnego ogłosił pięcioletni przetarg dla przewoźników autobusowych transportujących przyjezdnych do kraju z głównych lotnisk - w tym w Darwin i Alice Springs - do hoteli kwarantannowych.
Epidemiolodzy uważają, że "pięć lat wydaje się dość długim czasem". - Ale prawdopodobnie będą potrzebne jeszcze dwa czy trzy lata kwarantanny dla odwiedzających Australię - powiedział ekspert ds. chorób zakaźnych prof. Peter Collignon z Australian National University w Canberze.
Ograniczenia w przemieszczaniu się
Powiązany Artykuł
![szpital służba zdrowia covid pandemia free shutt 1200 .jpg](https://static.prsa.pl/images/d7e88237-d42b-4841-9f87-1c3c0c814ae9.jpg)
"Przez kilka dni muszą trzymać zmarłych w domach". Wstrząsające informacje z Birmy
W czwartek po raz pierwszy od wybuchu pandemii SARS-CoV-2 w stolicy kraju Canberze wprowadzono lockdown po tym, jak wykryto COVID-19 u jednej osoby oraz stwierdzono obecność koronawirusa w ściekach. Mieszkańcy mogą opuszczać swoje domostwa jedynie po to, by załatwić niezbędne potrzeby. Sklepy detaliczne będą zamknięte, a jedzenie będzie można zamawiać jedynie na wynos - podały władze Australijskiego Terytorium Stołecznego.
W Australii od początku pandemii zarejestrowano łącznie 37 372 przypadków COVID-19 oraz 944 zgony. Pomimo niewielkiej skali pandemii kraj zmaga się z niskim poziomem zaszczepienia. W pełni zaszczepionych jest obecnie 20 proc. mieszkańców Australii powyżej 16. roku życia.
st
REKLAMA
REKLAMA