W przyszłym tygodniu wrócą upały. Temperatury znów osiągną 30 stopni
- Od niedzieli na kilka dni wracają upały. Temperatury ok. 30 st. C spodziewane są na południu Polski - wynika z prognozy przygotowanej w Centrum Informatycznym TASK na Politechnice Gdańskiej przy współpracy z IMGW.
2021-08-18, 18:17
Upały wrócą zaledwie na kilka dni. Na południu kraju termometry pokażą 30 st. C już w najbliższą niedzielę. Tak wysokich temperatur można się spodziewać jedynie do przyszłej środy.
Powiązany Artykuł
Noc zapowiada się spokojnie, choć nad morzem możliwe burze i silny wiatr
Na pozostałym obszarze Polski temperatura maksymalna nie powinna przekraczać 25 st. C.
W nocy i nad ranem chłodno. Temperatura powierzchni gruntu może spadać do sześciu stopni, a lokalnie do czterech stopni. Pod koniec sierpnia możliwe niższe temperatury - do dwóch stopni.
»INFORMACJI O WARUNKACH DROGOWYCH SZUKAJ W POLSKIM RADIU KIEROWCÓW «
REKLAMA
Opady nie powinny być intensywne. Do najbliższej soboty padać będzie przede wszystkim w północnej części kraju, głównie nad morzem, a w poniedziałek i wtorek na zachodzie i południu.
Od połowy przyszłego tygodnia przelotne opady możliwe są już w całym kraju. Padać ma do końca miesiąca.
Dominował będzie wiatr słaby i umiarkowany, wiejący z prędkością od 4 do 10 m/s. Nad morzem i w północnej części kraju spodziewany silniejszy wiatr, a na Pomorzu Zachodnim silniejsze porywy jeszcze w tym tygodniu, sprzyjające uprawianiu sportów wodnych.
Prognozy według obliczeń modelu numerycznego
IMGW poinformował, że zaprezentowana prognoza jest wynikiem obliczeń numerycznego modelu pogodowego i nie jest weryfikowana przez synoptyków.
REKLAMA
- "Gramy w coraz niebezpieczniejszą ruletkę". Prof. Chojnicki o zmianach klimatycznych
- Statystyki IMGW nie budzą wątpliwości. Tak ciepłego lipca nie było od lat
Obliczenia zostały wykonywane w prognostycznym systemie pogodowym WRF METEOPG, operacyjnie pracującym w Centrum Informatycznym TASK na Politechnice Gdańskiej na superkomputerze TRYTON. Prognozy z WRF METEOPG powstają we współpracy z Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowym Instytutem Badawczym.
ng
REKLAMA