Wyrok dot. "łowcy nastolatek". Kara dla "Krystka" w sprawie śmierci Anaid

2021-10-14, 16:30

Wyrok dot. "łowcy nastolatek". Kara dla "Krystka" w sprawie śmierci Anaid
Oskarżony Krystian W. na sali Sądu Rejonowego w Wejherowie. Foto: PAP/Adam Warżawa

Sąd Rejonowy w Wejherowie skazał na 2,5 roku więzienia Krystiana W. ps. Krystek za tzw. elektroniczną korupcję seksualną małoletniego. Sprawa ma związek z samobójczą śmiercią 14-letniej Anaid w marcu 2015 r.

Powiązany Artykuł

pkdp pap 1200.jpg

W czwartek Sąd Rejonowy w Wejherowie ogłosił wyrok w sprawie przeciwko Krystianowi W. ps. Krystek, który odpowiada za elektroniczne kontakty z małoletnimi w celach pedofilskich.

Sąd Rejonowy skazał "Krystka" na 2,5 roku więzienia oraz 3-letni zakaz zbliżania się do jednej z pokrzywdzonych dziewczynek na mniej niż 100 metrów, oraz zakazał kontaktowania się z nią w jakikolwiek sposób. Tylko wyrok był jawny - jego uzasadnienie z uwagi na dobro pokrzywdzonych dziewczynek zostało utajnione.

Śmierć 14-latki

Mężczyzna za pomocą Facebooka i Messengera kontaktował się z dwoma nastolatkami i poprzez manipulację obiecując pracę, fundując obiady i przejażdżki samochodem; chciał dziewczynki wykorzystać seksualnie.

Proces ma związek z samobójczą śmiercią 14-letniej Anaid, która dzień po spotkaniu z mężczyzną rzuciła się pod pociąg na gdańskiej Oruni. To, że dziewczynka miała kontakty z 37-letnim wówczas "Krystkiem" odkryła jej matka. Dopiero potem ruszyło prokuratorskie śledztwo. Okazało się, że Anaid powiedziała koleżance, że spotkała się z mężczyzną, który ją zgwałcił.

Samobójstwo Anaid doprowadziło do głównego procesu, w którym "łowca nastolatek", jak określiły go media, odpowiada za wykorzystanie seksualne ponad 30 młodych dziewcząt.

pkur

Polecane

Wróć do strony głównej