Henryk Kowalczyk: przyspieszamy prace nad Polskim Holdingiem Spożywczym
- Jest zmiana ustawy w Sejmie i sądzę, że to możliwe, żeby Polski Holding Spożywczy powstał w ciągu pół roku. To ambitny czas - poinformował w Programie 1 Polskiego Radia minister rolnictwa Henryk Kowalczyk.
2021-11-03, 08:40
Powiązany Artykuł
![Henryk Kowalczyk 1200 FREE (1).jpg](http://static.prsa.pl/images/59529fd4-7e2b-4974-bf72-cd69e1c3ef91.jpg)
"Walka z ASF i opracowanie systemu ubezpieczeń upraw rolnych". Minister rolnictwa o swoich priorytetach
Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk zadeklarował, że w przyszłym roku powstanie Polski Holding Spożywczy. Jego utworzenie przypadnie na sezon na skupu owoców.
- Bardzo przyspieszamy prace nad Polskim Holdingiem Spożywczym, jest zmiana ustawy w Sejmie i sądzę, że to możliwe, żeby Polski Holding Spożywczy powstał w ciągu pół roku, to ambitny czas - powiedział minister.
Złamać monopol
Henryk Kowalczyk wyjaśnił na antenie Programu 1 Polskiego Radia, że holding będzie przejmował część zadań przetwórstwa, handlu i skupu, dzięki czemu zostanie przełamany monopol sieci zagranicznych.
Posłuchaj
REKLAMA
Powiązany Artykuł
![zakupy sklep market żywność jedzenie 1200.jpg](http://static.prsa.pl/images/657b7ea5-9d62-4b56-b954-6f5e30554a18.jpg)
"Odbudujemy rynki polskiej żywności". Minister rolnictwa o powstaniu Krajowej Grupy Spożywczej
Wicepremier przypomniał, że utworzenie Polskiego Holdingu Spożywczego było zapowiadane od wielu lat przez PiS.
Jak zaznaczył, w tej sprawie jest konieczna współpraca Ministerstwa Rolnictwa z Ministerstwem Aktywów Państwowych. Rozmowy międzyresortowe już się odbyły.
Polski Holding Spożywczy będzie budowany wokół Krajowej Spółki Cukrowej.
pg
REKLAMA