Ochrona środowiska, elektromobilność i prawo odpadowe. Ostatni dzień Kongresu ESG
Środowisko będzie tematem przewodnim debat ostatniego dnia Kongresu ESG - Polska Moc Biznesu w Warszawie. Wszystkie dyskusje będzie można śledzić również na żywo w internecie.
2021-11-05, 04:44
Trzeci dzień Kongresu otworzy wystąpienie minister klimatu i środowiska Anny Moskwy, następnie głos zabierze wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartłomiej Pawlak, a po nim dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju Wojciech Kamieniecki.
Powiązany Artykuł
Kongres ESG - Polska Moc Biznesu. Premier: potrzebujemy transformacji energetycznej i środowiskowej
Współorganizator kongresu, prezes Fundacji Pozytywnych Idei Artur Beck powiedział, że jeden z dzisiejszych paneli będzie poświęcony rozwojowi elektromobilności w Polsce. - Jest ona wielką szansą dla Polski i dla polskiego przemysłu. To są ciężkie zmiany gospodarcze, ale nieuniknione - mówi Artur Beck.
Posłuchaj
- Unia Europejska ma swój trend związany z ekologią, jest to pewna szansa dla unii i Stanów Zjednoczonych, żebyśmy byli konkurencyjni jako region świata w stosunku do Azji oraz Chin. Polska nie ma tutaj wyboru, musi iść w tę stronę - nie tylko z powodów ekonomicznych, ale również z powodów zdrowotnych i dbałości o obywateli - przekonywał Artur Beck.
Czytaj także:
- Pierwszy dzień Kongresu ESG Polska Moc Biznesu. Głównym tematem odpowiedzialność społeczna
- PKN Orlen inwestuje w komponenty do biopaliw. Nowa instalacja w Trzebini pomoże środowisku naturalnemu
- Paliwo przyszłości. Rząd przyjął "Polską strategię wodorową"
Innym tematem dotyczącym środowiska będzie też reforma prawa odpadowego, gospodarki odpadami i systemu kaucyjnego. - To trudne tematy, które dotyczą każdego z naszych obywateli. Na pewno każdy z nas chciałby tutaj mieć pewną jasność i obraz dlaczego tyle płacimy za śmieci i czemu podatek kaucyjny nie jest w tym stanie, który jest w niektórych innych krajach - dodał współorganizator kongresu.
REKLAMA
Ponad 150 ekspertów
Trzydniowy Kongres ESG - Polska Moc Biznesu poświęcony jest społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw za środowisko i społeczeństwo, a także nowym trendom w zarządzaniu. W spotkaniu bierze udział ponad 150 ekspertów - przedstawicieli rządu, organizacji pozarządowych, firm, samorządów, a także naukowców.
Organizatorami kongresu są Fundacja Czyste Powietrze oraz Fundacja Pozytywnych Idei. Debaty są transmitowane na żywo online, między innymi na kanale kongresu w serwisie YouTube. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął premier Mateusz Morawiecki. Głównym partnerem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio i Polskie Radio 24.
mbl
REKLAMA