Bundesliga: Jude Bellingham musi zapłacić. Piłkarz Borussii ukarany po meczu z Bayernem

Piłkarz Borussii Dortmund Jude Bellingham musi zapłacić 40 tysięcy euro - poinformował we wtorek Niemiecki Związek Pilki Nożnej (DFB). Angielski pomocnik otrzymał karę za ostrą krytykę pod adresem sędziego Felixa Zwayera po ligowym meczu z Bayernem Monachium.

2021-12-07, 14:40

Jude Bellingham podczas meczu z Bayernem Monachium . Foto: Forum/imago sport/Revierfoto
  • Borussia przegrała w sobotnim klasyku Bundesligi z Bayernem Monachium 2:3
  • Decydujący gol padł w 77. minucie, gdy Robert Lewandowski skutecznie wyegzekwował rzut karny
  • Decyzja sędzia Felixa Zwayera o podyktowaniu jedenastki wzbudziła duże kontrowersje

W sobotnim szlagierze Bundesligi Borussia przegrała w Dortmundzie w Bayernem 2:3. Decydującą bramkę (swoją drugą w tym meczu) zdobył dla monachijczyków w 77. minucie z rzutu karnego Robert Lewandowski.

Ostre słowa Bellinghama

Decyzja o podyktowaniu tej "jedenastki" (po zagraniu ręką Matsa Hummelsa) wzbudziła duże kontrowersje, zwłaszcza wśród piłkarzy i kibiców Borussii.

Krytyki pod adresem sędziego Zwayera nie szczędził m.in. Bellingham.

- Dajesz sędziemu, który już ustawiał mecze, największe spotkania w Niemczech. Czego się spodziewasz? - powiedział angielski piłkarz.

Odwołania nie będzie

W ten sposób nawiązał do uwikłania Zwayera w ujawnionym w 2005 roku skandalu bukmacherskim dotyczącym byłego sędziego Roberta Hoyzera.

Wypowiedź piłkarza Borussii odbiła się bardzo szerokim echem w Niemczech.

Sąd sportowy DFB ocenił oświadczenie Bellinghama jako niesportowe zachowanie. Piłkarz i klub nie zamierzają odwoływać się od tej kary.

Dzięki zwycięstwu "Die Roten" powiększyli przewagę nad Borussią do 4 punktów. Bawarczycy mają na koncie 34 "oczka", natomiast dortmundczycy 30.