Zagraniczne przekazy pieniężne. Poczta Polska o przedłużeniu popularnej usługi

Usługa zagranicznych przekazów pieniężnych zostaje przedłużona o 5 lat - podała Poczta Polska. Jak dodano - przekazy do ponad 200 krajów poprzez MoneyGram można zrealizować w sieci Banku Pocztowego i placówkach pocztowych w całym kraju.

2022-01-13, 17:06

Zagraniczne przekazy pieniężne. Poczta Polska o przedłużeniu popularnej usługi
Rada Ministrów na wtorkowym posiedzeniu ma zająć się projektem nowelizacji Prawa pocztowego.Foto: Shutterstock/Grand Warszawski

Bank Pocztowy podpisał umowę z MoneyGram na kolejne 5 lat współpracy w zakresie obsługi przekazów pieniężnych. Z usługi mogą korzystać osoby fizyczne, które chcą nadać za granicę lub odebrać w Polsce przekaz. Poczta zaznaczyła, że nie muszą być przy tym klientami Banku Pocztowego.

- Przekazy do ponad 200 krajów poprzez MoneyGram można zrealizować w sieci Banku Pocztowego oraz placówkach pocztowych zlokalizowanych na terenie kraju, w sumie w ponad 4700 punktach - podała Poczta.

Dodano, że co roku poprzez sieć Banku i placówki Poczty Polskiej realizowanych jest ok. 0,5 mln przekazów. Do Polski przekazy pieniężne są przekazywane najczęściej z Wielkiej Brytanii, Włoch i Niemiec, a z Polski - wysyłane na Ukrainę, do Gruzji oraz Wielkiej Brytanii.

Według Alicji Sierakowskiej z Banku Pocztowego, przekazy pieniężne to udogodnienie dla osób, które nie posiadają rachunków bankowych w zagranicznych bankach lub walutowych w Polsce. - Od kilkunastu miesięcy obserwujemy wzrost w zakresie wysyłki przekazów pieniężnych. Szczególnie jest to widoczne w okresach świątecznych. W sumie rocznie realizujemy ok. 500 tys. przekazów o wartości ok. 600 mln zł - podała.

Czytaj także:

Jak zaznaczył Zbigniew Furmańczak z MoneyGram, w 2021 roku ponownie wzrosła średnia transakcja wysyłana do Polski, "co obrazuje poprawiającą się sytuację polskich emigrantów". - Wzrost gospodarczy Polski w ostatnich latach spowodował duży napływ migrantów, głównie ze Wspólnoty Niepodległych Państw. Korzystają oni szeroko z oferowanej usługi, a już od stycznia 2022 kwota jednorazowej transakcji wzrosła do 20 tys. zł - wskazał.

Bank Pocztowy jest bankiem detalicznym. Głównym akcjonariuszem banku jest Poczta Polska, która posiada 75 proc. minus 10 akcji banku; PKO BP posiada 25 proc. plus 10 akcji banku. 

REKLAMA

PR24, akg

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej