Coraz większe zainteresowanie gospodarką wodorową. Firmy, instytucje i uczelnie podpisują porozumienie sektorowe
Do porozumienia sektorowego na rzecz rozwoju gospodarki wodorowej dołączają kolejne podmioty. Minister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska poinformował na kongresie energetyczno-ciepłowniczym Powerpol, że sygnatariuszami są w sumie 172 firm, instytucji i uczelni wyższych.
2022-01-24, 13:09
Wśród sygnatariuszy porozumienia sektorowego na rzecz rozwoju gospodarki wodorowej znajdują się przedstawiciele administracji rządowej, polskiego przemysłu, spółek skarbu państwa, uczelni oraz zagranicznych firm.
Kluczowa jest współpraca
Porozumienie sektorowe zostało zawarte w październiku, ale nadal przystępują do niego kolejne instytucje i przedsiębiorstwa. Podczas kongresu energetyczno-ciepłowniczego Powerpol, który odbywa się w dniach 24-25 stycznia 2022 r. w Warszawie, wiceminister klimatu wyjaśnił, że w tym przypadku kluczowa jest współpraca "dostawców zarówno technologii, ale także przemysłu i mniejszych firm, które stworzą łańcuch dostaw".
Posłuchaj
Posłuchaj
REKLAMA
Trwają prace nad konstytucją dla wodoru
Ireneusz Zyska przypomniał, że w listopadzie rząd przyjął Polską Strategię Wodorową, określającą główne cele rozwoju tej gałęzi gospodarki w Polsce. Wiceszef resortu klimatu dodał, że obecnie trwają prace nad konstytucją dla wodoru.
Posłuchaj
Posłuchaj
Wiceminister podkreślił, że Polska jest trzecim w Europie i piątym na świecie producentem wodoru. Dodał, że do 2030 roku założono osiągniecie mocy instalacji do produkcji wodoru i jego pochodnych z niskoemisyjnych źródeł, procesów i technologii na poziomie 2 gigawatów.
PR24.pl, IAR, DoS
REKLAMA
REKLAMA