Iga Świątek w półfinale Australian Open. Adam Romer: widzę u niej cechy mistrzyni

- W tym turnieju u Igi widzę cechy mistrzyni. Nie sztuką jest dobrze grać i wygrywać. Sztuką jest wygrywać, kiedy nie gra się fenomenalnie, kiedy po drodze są przeszkody. To trzeba doceniać - powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Romer, redaktor naczelny magazynu "Tenisklub". 

2022-01-26, 21:19

Iga Świątek w półfinale Australian Open. Adam Romer: widzę u niej cechy mistrzyni
Iga Świątek wywalczyła sobie półfinał Australian Open . Foto: PAP/EPA/DEAN LEWINS

Iga Świątek awansowała do półfinału gry pojedynczej wielkoszlemowego turnieju tenisowego Australian Open na twardych kortach w Melbourne. Rozstawiona z numerem "7" Polka (WTA 9) pokonała Estonkę Kaię Kanepi (WTA 115) 4:6, 7:6 (7-2), 6:3. 

- Mam nadzieję, że Iga Świątek w dalszej części turnieju weźmie wszystko, co najlepsze ze swoich dwóch ostatnich meczów - przede wszystkim siłę mentalną - i wygra półfinał z Amerykanką. Bo w tym turnieju u Igi widzę cechy mistrzyni. Nie sztuką jest dobrze grać i wygrywać. Sztuką jest wygrywać, kiedy nie gra się fenomenalnie, kiedy po drodze są przeszkody. To trzeba doceniać - powiedział Adam Romer.

- Liczę bardzo mocno na sobotni finał w jej wykonaniu. Wielką faworytką jest jednak zawodniczka gospodarzy Ashleigh Barty, która prezentuje się fenomenalnie - dodał.

Czytaj także:

Następną rywalką Igi Świątek będzie Amerykanka Danielle Collins (WTA 30), która wyeliminowała Francuzkę Alizé Cornet (WTA 61) 7:5, 6:1. W innej parze półfinałowej liderka światowego rankingu - Australijka Ashleigh Barty zmierzy się z reprezentantką Stanów Zjednoczonych Madison Keys (WTA 51).

Posłuchaj

Adam Romer o sukcesie Igi Świątek (Temat dnia) 3:54
+
Dodaj do playlisty

O awansie Polki mówił także były tenisista Wojciech Fibak.

Posłuchaj

Wojciech Fibak o sukcesie Igi Świątek (Temat dnia) 9:37
+
Dodaj do playlisty

Więcej w nagraniach. 

* * *

Audycja: "Temat dnia / Gość PR24"
Prowadzi: Antoni Trzmiel
Goście: Adam Romer i Wojciech Fibak 
Data emisji: 26.01.2022
Godzina emisji: 14.55 i 15.50 

REKLAMA

PR24

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej