1000 pocisków dziennie dla kompleksów Javelin i Stinger. Ukraina wprowadza zmiany na liście potrzeb militarnych
CNN powołując się na listę dostępną redakcji przekazało, że Ukraina wprowadziła pewne zmiany na liście pomocy wojskowej, jaką chciałaby otrzymać od Stanów Zjednoczonych. Do spisu dodano więcej rakiet przeciwlotniczych i przeciwpancernych.
2022-03-25, 06:42
"Ukraina przedstawiła podobne listy w ostatnich tygodniach, ale niedawna prośba odzwierciedla rosnące zapotrzebowanie na pociski przeciwlotnicze Stinger i pociski przeciwpancerne Javelin - Ukraina stwierdziła, że pilnie potrzebuje 500 sztuk dziennie" - czytamy w raporcie.
Pomoc
Do 7 marca Stany Zjednoczone i inni członkowie NATO wysłali na Ukrainę około 17 000 pocisków przeciwczołgowych i 2 000 pocisków przeciwlotniczych. Dostawy są kontynuowane, pomimo gróźb ze strony Rosji, że je zniszczy.
Wielka Brytania jest gotowa dostarczyć Ukrainie 6 000 pocisków przeciwczołgowych i odłamkowo-burzących. Londyn jest też gotów udzielić pomocy wojskowej wartej około 33 mln dolarów.
Lista potrzeb
Ponadto na liście znalazły się inne pilne potrzeby ukraińskiej armii: odrzutowce, śmigłowce bojowe i systemy przeciwlotnicze, takie jak S-300.
Dokument określa dwa typy samolotów, w tym jeden przeznaczony do bezpośredniego wsparcia powietrznego wojsk na ziemi. Ukraina prosi o 36 samolotów każdego typu.
Jak pisze portal "Zerkało Nedeli" (ZN,UA) strategia wojskowa Rosji utknęła w czasach II wojny światowej. Główną siłą uderzeniową ich armii są tysiące czołgów. Ale w prawdziwej nowoczesnej walce czołgi to w większości przestarzała broń. Ukraina ma wiele rodzajów broni, które mogą szybko i skutecznie zniszczyć wszelkie pojazdy opancerzone, w tym czołgi. Ale mamy poważne problemy, które każdego dnia prowadzą do wielu ofiar. Jest to ilość wrogich samolotów, pocisków i wyrzutni rakiet, które są używane głównie przeciwko ludności cywilnej.
- Ukraina osłabia rosyjski potencjał ofensywny i atakuje cele o wysokiej wartości [RELACJA]
- Przydacz: Rosja nie respektuje praw wojny. Może sięgnąć po broń masowego rażenia
Oglądaj całodobowy przekaz z Ukrainy w streamingu portalu PolskieRadio24.pl
nj
REKLAMA