Ekstraklasa: wielkie emocje w Krakowie. Wisła remisuje z Piastem

Wisła Kraków zremisowała u siebie z Piastem Gliwice 2:2 w meczu 27. kolejki Ekstraklasy. Do bezpiecznego miejsca podopieczni Jerzego Brzęczka tracą trzy punkty.

2022-04-03, 19:28

Wisła Kraków zremisowała z Piastem Gliwice w meczu 27. kolejki Ekstraklasy. Foto: PAP/Łukasz Gągulski

Dominacja Wisły i szczęście Piasta

Obie drużyny od pierwszych minut ruszyły do ataku na bramkę rywala. Nie brakowało ostrej gry - już w 4. minucie żółty kartonik za faul zobaczył Joseph Colley. Chwilę później groźną akcję stworzył Kamil Wilczek, jednak jego strzał został obroniony przez Frantiska Placha.

Z każdą minutą to Wisła była bliżej zdobycia pierwszej bramki w meczu. Najpierw niecelnie uderzał Enis Fazlagić, a nieco później Michal Frydrych trafił w poprzeczkę.

W 31. minucie gospodarzom udało się odnaleźć drogę do bramki Piasta. Po wyprowadzeniu kontry Elvis Manu dograł futbolówkę do Stefana Savicia, a ten pewnie wykończył akcję. Kilka minut później mogło być już 2:0, jednak asystent przy pierwszej bramce uderzył w słupek. Jeszcze przed przerwą obramowanie bramki po raz kolejny uratowało gości, kiedy Plach sparował strzał Manu na poprzeczkę.

Otwarto worek z bramkami

Chwilę po wznowieniu gry Rauno Sappinen, który w przerwie pojawił się na boisku, padł na murawę w polu karnym po kontakcie z Mikołajem Biegańskim, a arbiter odgwizdał "jedenastkę". Do piłki podszedł Kamil Wilczek i pewnie zamienił ją na bramkę wyrównującą.

Dziesięć minut później było już 2:1 dla gości. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Wilczek, który ponownie wpisał się na listę strzelców.

Radość gliwiczan nie trwała jednak długo, bowiem w 71. minucie Dor Hugi dobił strzał Fernandeza z rzutu wolnego i doprowadził do wyrównania. Do końcowego gwizdka wynik nie uległ już zmianie. To oznacza, że podopieczni Jerzego Brzęczka tracą do bezpiecznej lokaty 3 punkty.

Wisła Kraków - Piast Gliwice 2:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Stefan Savic (31), 1:1 Kamil Wilczek (51-karny), 1:2 Kamil Wilczek (61), 2:2 Dor Hugi (71)

Żółta kartka - Wisła Kraków: Joseph Colley. Piast Gliwice: Tomas Huk, Jakub Czerwiński

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów 12 007