Dziś w Kościele obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Kościół katolicki obchodzi dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wniebowstąpienie jest ukoronowaniem życia ziemskiego i pamiątką triumfalnego powrotu Jezusa Chrystusa do nieba. Następujące dni mają przygotować wiernych na przyjęcie Ducha Świętego.

2022-05-29, 07:00

Dziś w Kościele obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Biskup pomocniczy diecezji charkowsko-zaporoskiej z Ukrainy, Jan Sobiło, podkreślił, że dzisiejsza uroczystość przypomina, iż Pan Jezus przeszedł przez bramę śmierci i wstąpił na prawicę Ojca Niebieskiego. - Zasiada po prawicy Boga Ojca i jednocześnie pozostaje wśród nas - powiedział biskup.

- Nie pozostawił nas bez Swojej obecności - tylko teraz już będzie schowany w Eucharystii. W tym kawałeczku śnieżnobiałego Chleba - pozostaje Jezus z nami. Już Go apostołowie nie będą widzieć tak jak wcześniej, kiedy patrzyli jak chodził po morzu, uzdrawiał, rozmnażał chleb, podnosił martwych, ale będą apostołowie wpatrywać się teraz w Jezusa w Eucharystii - wyjaśnił biskup Sobiło.

"Dla każdego z nas jest miejsce przy Jezusie, w Niebie"

Dodał, że dzisiejsza uroczystość uświadamia nam drogę naszego powołania. - Na Ukrainie jest wojna, która nam również przypomina, że tutaj na ziemi nie ma królestwa wiecznego, nie ma pełni szczęścia, nie ma pełni radości - podkreślił hierarcha.

- Są od czasu do czasu miłe wydarzenia, miłe spotkania - Pan Bóg nam robi i tu na ziemi różne podarunki. Ale dzisiejsze święto uczy nas, że nasza ojczyzna jest w Niebie, że będąc chrześcijanami powinniśmy ciągle marzyć o niebie - dodał biskup Sobiło.

REKLAMA

Hierarcha tłumaczy dalej, że radość Nieba przysługuje każdemu z nas. - Pragnę życzyć wszystkim, aby Jezus, który wstępuje do Nieba, napełnił nas wszystkich radością, żebyśmy zapalili się ogniem, który jest pragnieniem doświadczenia pełnego szczęścia, pełni miłości, którą daje nam nasz Zbawiciel - wznoszący się na prawicę Ojca. Pokazuje nam Jezus z Nieba, że dla każdego z nas jest miejsce przy Jezusie, w Niebie - powiedział biskup pomocniczy diecezji charkowsko-zaporoskiej.

Zobacz także:

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Uroczystość w pierwotnym Kościele łączona była z tajemnicą Zesłania Ducha Świętego na Apostołów. Wniebowstąpienie obchodzi się na pamiątkę wydarzenia opisanego w Dziejach Apostolskich oraz Ewangeliach Łukasza i Marka.

Jezus po swoim zmartwychwstaniu przebywał 40 dni wśród swoich uczniów, po czym na Górze Oliwnej wzniósł się do nieba. Jest to symboliczne miejsce, od którego rozpoczęła się Jego Męka. Jezus na tej Górze spędził swoje ostatnie godziny na modlitwie przed zdradą Judasza i swoim pojmaniem.

REKLAMA

jp

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej