Roland Garros 2022: Iga Świątek - Jessica Pegula. Kiedy i o której ćwierćfinałowy mecz Polki?

2022-06-01, 13:00

Ćwierćfinałową rywalką Świątek będzie Jessica Pegula. Foto: PAP/EPA/CHRISTOPHE PETIT TESSON/MARTIN DIVISEK

Jessica Pegula będzie rywalką Igi Świątek w ćwierćfinale wielkoszlemowego French Open. Kiedy i o której mecz z udziałem pierwszej rakiety świata?

Pierwsza rakieta świata pnie się w górę drabinki

W pierwszej rundzie obecnej edycji Iga Świątek pokonała Ukrainkę Łesię Curenko 6:2, 6:0, następnie Amerykankę Alison Riske 6:0, 6:2, a w sobotę Dankę Kovinic z Czarnogóry 6:3, 7:5.

Niepokonana od 32 meczów raszynianka wywalczyła awans do 1/4 finału Roland Garros, ale jej zwycięstwo rodziło się w bólach. Chinka zmusiła ją do zdecydowanie większego wysiłku. Spotkanie trwało aż dwie godziny i 45 minut.

Po porażce w pierwszej partii po tie-breaku, raszynianka była w stanie odwrócić losy meczu, zwyciężając w kolejnych dwóch setach 6:0, 6:2.

Kiedy ćwierćfinałowy mecz Świątek?

Ćwierćfinałową rywalką Polki będzie Jessica Pegula. Rozstawiona z numerem 11 amerykańska tenisistka pokonała Rumunkę Irinę-Camelię Begu 4:6, 6:2, 6:3. Wcześniej wyeliminowała m.in. Słowenkę Tamarę Zidansek oraz Ukrainkę Anhelinę Kalininę.

Świątek dwukrotnie grała wcześniej z Pegulą. W 2019 roku w Waszyngtonie górą była Amerykanka, a w obecnym sezonie w Miami Polka jej się zrewanżowała.

28-letnia Pegula po raz pierwszy w karierze dotarła do najlepszej ósemki w stolicy Francji. Wielkoszlemowe ćwierćfinały dwukrotnie osiągała w Australian Open. Siedem lat młodsza Świątek jest triumfatorką French Open z 2020 roku i najwyżej rozstawiona w obecnej edycji.

Mecz Iga Świątek - Jessica Pegula odbędzie się w środę 1 czerwca. Spotkanie rozpocznie się nie wcześniej niż o godzinie 14.40.