Policja informuje o "bardzo niebezpiecznym zdarzeniu pod Sejmem". Spłonęły namioty KOD

2022-06-11, 11:08

Policja informuje o "bardzo niebezpiecznym zdarzeniu pod Sejmem". Spłonęły namioty KOD
Spłonęło koczowisko KOD pod Sejmem. Foto: Twitter/Policja_KSP

"Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło pod Sejmem" - poinformowała stołeczna policja. Około drugiej w nocy zapaliła się część namiotów, które tworzą "Miasteczko Wolności".

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkomisarz Sylwester Marczak powiedział IAR, że ogień zauważył policyjny patrol, który wezwał służby ratunkowe. - Policjanci jednocześnie przystąpili do akcji i zaczęli gasić pożar gaśnicami. Niestety nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów - mówił.

Policjant dodał, że w związku z tym funkcjonariusze wyprowadzili znajdujące się w namiotach osoby oraz pomogli w wynoszeniu sprzętu znajdującego się w namiotach.

Nikt nie ucierpiał w pożarze

Funkcjonariusze odkryli też kilkanaście butli gazowych, które szybko wyniesiono z "Miasteczka Wolności". Nikt nie ucierpiał w pożarze. Trwają oględziny miejsca zdarzenia, ustalane są też przyczyny pożaru.

Namiotowe "Miasteczko Wolności" stoi naprzeciw budynku parlamentu. Jest to forma protestu, który jest zgłoszony jako akcja trwająca całą dobę przez cały rok. Miasteczko stoi przed parlamentem od kilku lat.

Posłuchaj

Pożar w "Miasteczku Wolności" przed Sejmem (IAR) 0:24
+
Dodaj do playlisty

 

Czytaj także:

dz

Polecane

Wróć do strony głównej