KSW pracuje nad transferem legendy. Alistair Overeem zakończy karierę w Polsce?

2022-11-06, 14:05

KSW pracuje nad transferem legendy. Alistair Overeem zakończy karierę w Polsce?
Alistair Overeem trenuje w Polsce z Arkadiuszem Wrzoskiem. Okazję do spotkania wykorzystał jeden z szefów KSW - Martin Lewandowski. . Foto: Facebook - Philip De Fries

Martin Lewandowski pracuje nad zorganizowaniem pożegnalnej walki Alistaira Overeema w Polsce. Legendarny Holender spotkał się z jednym z szefów KSW przy okazji wspólnych treningów z Arkadiuszem Wrzoskiem. Zakontraktowania "Reema" domaga się mistrz wagi ciężkiej - Phil De Fries.

Overeem trenuje z Wrzoskiem

Arkadiusz Wrzosek przygotowuje się do walki gigantów stójki na KSW 78. W styczniu w Szczecinie zmierzy się z Arturem Szpilką. W treningach pomaga mu legenda MMA i sportów uderzanych - Alistair Overeem. Obecność Holendra w Polsce postanowił wykorzystać jeden z szefów KSW.

Martin Lewandowski wrzucił na swoje media społecznościowe zdjęcie ze spotkania z Wrzoskiem i Overeemem. Szybko odpowiedział na nie aktualny mistrz wagi ciężkiej największej polskiej organizacji - Phil De Fries:

- Ściągnij Ubereema szefie - napisał Brytyjczyk.

- Pracuję nad tym - odpowiedział Lewandowski.

Alistair ma już 42 lata i ostatnią walkę w formule MMA stoczył w lutym 2021 roku przegrywając przez techniczny nokaut z Alexandrem Volkovem. Niedawno powrócił po dwunastu latach do kick-boxingu pokonując inną legendę - Badra Hariego. Tego przeciwnika ma "na rozkładzie" także wspomniany Arkadiusz Wrzosek.

Pożegnanie legendy w Polsce?

Mimo słusznego wieku "Reem" nie ukrywa, że ma ochotę na jeszcze jedną, pożegnalną walkę w MMA. Gdyby udało się namówić go do stoczenia jej w Polsce, byłaby to świetna promocja dla organizacji znad Wisły i całego polskiego MMA. Pożegnanie Holendra, który w trwającej 23 lata karierze startował m.in. dla Pride, UFC czy Strikeforce przyciągnęłoby oczy fanów z całego świata.

Sprawa ściągnięcia Overeema do KSW pozostaje jednak póki co w kwestii spekulacji. Już za sześć dni odbędzie się za to gala KSW 76 w Grodzisku Mazowieckim, a 17 grudnia w Gliwicach starcie legend rodzimego MMA - Mameda Khalidova i Mariusza Pudzianoowskiego - uświetni KSW 77.


Czytaj także:

MK

Polecane

Wróć do strony głównej