Dawid Kownacki zagra w Bundeslidze? Mainz i Eintracht zainteresowane Polakiem

Dawid Kownacki nie przedłuży kontraktu z Fortuną Duesseldorf, jednak dzięki dobrym występom Polak może pozostać w Niemczech. Według Floriana Plettenberga ze "Sky Sports" usługami 25-latka zainteresowane są 1.FSV Mainz 05 i Eintracht Frankfurt.

2022-12-03, 15:15

Dawid Kownacki zagra w Bundeslidze? Mainz i Eintracht zainteresowane Polakiem
Dawid Kownacki. Foto: Shutterstock.com/Mikolaj Barbanell

Polskie Radio - oficjalny nadawca radiowy Mistrzostw Świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze są nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022

Kownacki grał w Fortunie od 2019 roku, gdzie trafił na zasadzie wypożyczenia z włoskiej Sampdorii. Pełnoprawnym piłkarzem ekipy z Duesseldorf został w 2020 roku. Teraz jednak polski piłkarz nie postanowił nie przedłużać kontraktu. 25-letni zawodnik wcześniej był między innymi wypożyczony do Lecha Poznań. Nie wiadomo jeszcze, gdzie zagra 7-krotny reprezentant kraju.

Dawid Kownacki zostanie w Niemczech? Kluby z Bundesligi zainteresowane Polakiem

Wychowanek Lecha Poznań już od czerwca będzie wolnym piłkarzem i będzie mógł swobodnie szukać nowego klubu.

Zdaniem Floriana Plettenberga o Dawida Kownackiego starają się dwa kluby występujące w Bundeslidze. Chodzi tutaj o Mainz i Eintracht, które widziałyby w swoim składzie 7-krotnego reprezentanta Polski.

REKLAMA

Według dziennikarza wkrótce jeszcze kilka innych niemieckich klubów powinno wyrazić zainteresowanie Kownackim.

W obecnym sezonie 2. Bundesligi Dawid Kownacki zagrał w 17 meczach Fortuny Duesseldorf, w których strzelił sześć goli i zaliczył sześć asyst.


Obecnie reprezentacja Polski gra na mistrzostwach świata w Katarze i awansowała do 1/8 finału, gdzie zagra z broniącą tytułu Francją (niedziela 4 grudnia, godz. 16.00)

Czytaj także:

REKLAMA

polskieradio24.pl

red/Twitter

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej