Nie żyje mężczyzna, który zabił matkę i przetrzymywał zakładników w centrum handlowym w Dreźnie

2022-12-10, 18:13

Nie żyje mężczyzna, który zabił matkę i przetrzymywał zakładników w centrum handlowym w Dreźnie
Akcja policyjna w Dreźnie. Foto: PAP/EPA/MATTHIAS SCHUMANN

Niemiecka policja zakończyła operację w galerii handlowej w Dreźnie, gdzie 40-letni mężczyzna przetrzymywał dwoje zakładników. Są cali i zdrowi.

40-letni David W. zmarł w wyniku obrażeń, jakich doznał podczas zatrzymania przez siły specjalne w centrum handlowym w niemieckim Dreźnie – poinformował niemiecki dziennik Bild. Uzbrojony w pistolet mężczyzna przetrzymywał tam zakładników – kobietę z dzieckiem, które nie odniosły obrażeń.

Dawid W. zabił swoją 70- letnią matkę w sobotę rano, w jej mieszkaniu. Po dokonaniu tej zbrodni szturmował "Radio Dresden", ostrzeliwując drzwi do siedziby. - Nie udało mu się wejść na teren stacji, a pracownicy schronili się w bezpiecznym miejscu – potwierdził szef Radia Dresden Tino Utassy.

Czytaj także:

Napastnik udał się następnie samochodem w kierunku centrum Drezna, gdzie wdarł się do galerii handlowej Altmarktgalerie i zabarykadował w drogerii z dwójką zakładników (kobietą z dzieckiem).

Po południu poinformowano, że David W. (40 l.) zmarł w wyniku postrzału w trakcie akcji odbijania zakładników przez funkcjonariuszy jednostek specjalnych. Potwierdził to na Twitterze szef MSW Armin Schuster. Przetrzymywana przez porywacza kobieta wraz z dzieckiem nie doznali obrażeń.

Według wstępnych ustaleń sprawca działał sam

Według wstępnych ustaleń mężczyzna działał sam, a jego postępowanie mogło być efektem zaburzeń psychicznych.

Na czas policyjnej akcji zaapelowano o omijanie centrum Drezna. Ogrodzony był również teren wokół Almarkt-Galerie. Zamknięto również popularny jarmark - Striezelmarkt.

Altmarkt-Galerie Dresden to czteropiętrowy dom handlowy w samym centrum miasta. Znajduje się przy placu Altmarkt. Mieści się w nim około dwustu sklepów i butików.

PAP/IAR/in./

Polecane

Wróć do strony głównej