Asystenci i piłkarze Motoru Lublin zabrali głos ws. Goncalo Feio. "Trenerze jesteśmy z Tobą"

2023-03-09, 09:08

Asystenci i piłkarze Motoru Lublin zabrali głos ws. Goncalo Feio. "Trenerze jesteśmy z Tobą"
Od lewej: trener Goncalo Feio i właściciel Motoru Lublin Zbigniew Jakubas podczas specjalnej konferencji prasowej. Foto: YouTube/Motor Lublin

Goncalo Feio zachował posadę trenera drugoligowego Motoru Lublin po aferze z prezesem Pawłem Tomczykiem. Teraz wsparcie dla Portugalczyka wyraził sztab szkoleniowy i piłkarze drużyny.

Do całej afery doszło po wygranym przez Motor Lublin 2:1 meczu z GKS-em Jastrzębie. Według relacji mediów, prezes Motoru stanął w obronie rzeczniczki prasowej klubu, Pauliny Maciążek, którą obraził Feio. Trener w odpowiedzi miał go uderzyć podkładką na kartki. Ostry róg przedmiotu skaleczył Tomczyka, który udał się do szpitala na obdukcję. 

Feio zaraz po meczu z GKS-em zostawił służbowy samochód, spakował swoje rzeczy i wyjechał z Lublina. Portugalczyk pojawił się jednak na wtorkowej konferencji prasowej, którą zorganizował właściciel klubu, Zbigniew Jakubas. Właściciel zdecydował o zawieszeniu w obowiązkach prezesa Tomczyka (na stanowisko tymczasowego prezesa powołany został Robert Żyśko) i stanął po stronie Gonzalo Feio.

Goncalo Feio ze wsparciem sztabu szkoleniowego i piłkarzy Motoru Lublin

Teraz na podobny ruch zdecydowali się asystenci Goncalo Feio i piłkarze Motoru. - Trener Goncalo Feio pojawił się w Motorze Lublin w momencie, gdy drużyna znajdowała się na dnie tabeli. Swoim profesjonalizmem, ciężką pracą i walką o drużynę doprowadził do stworzenia bardzo dobrych warunków do pracy i realną szansę, by nie spisać tego sezonu na straty. W tym trudnym momencie, mimo fali krytyki, sumienie podpowiada nam tylko jedno: Trenerze jesteśmy z Tobą i mamy nadzieję na owocną dalszą współpracę. Piłkarze i Sztab Szkoleniowy Motoru Lublin - czytamy na Instagramie. 

Po 21. kolejkach 2. ligi Motor Lublin zajmuje ósme miejsce. Liderem jest Kotwica Kołobrzeg. W kolejnym meczu ekipa z Lubelszczyzny zagra na wyjeździe z drugim w tabeli KKS Kalisz. 

>>> Więcej o Motorze Lublin <<<


Konferencja prasowa Motoru Lublin
:

Czytaj także:

red/YouTube/Motor Lublin/Twitter

Polecane

Wróć do strony głównej