WTA Rzym: Iga Świątek kontuzjowana. Polka przekazała najświeższe informacje
Iga Świątek ze względu na kontuzję uda musiała skreczować podczas ćwierćfinałowego meczu turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych, w którym rywalizowała z Kazaszką Jeleną Rybakiną. "Podczas drugiego seta doznałam kontuzji uda" - napisała Polka.
2023-05-18, 09:43
Iga Świątek, liderka rankingu WTA świetnie zaczęła środowy ćwierćfinał, bo od wygrania pierwszego seta 6:2. W drugim doszło jednak do tie-breaka, który okazał się fatalny w skutkach.
Iga Świątek poza turniejem. Rybakina gra dalej
Jelena Rybakina pokonała Polkę w drugim secie, a Iga Świątek doznała kontuzji. Podczas jednej z akcji, chcąc dosięgnąć piłkę, źle postawiła prawą nogę i doznała urazu uda. Poprosiła o przerwę medyczną i zdołała wrócić na kort, ale ostatecznie skreczowała przy stanie 2:2 w trzecim secie.
Iga Świątek nie obroni więc tytułu w Rzymie, gdzie wygrywała dwie poprzednie edycje imprezy. W tej chwili dużo ważniejsze od tego wydaje się jednak zdrowie najlepszej tenisistki świata.
Kiedy poznamy diagnozę?
Przebywająca w Rzymie dziennikarka Canal+ Sport Joanna Sakowicz-Kostecka przekazała w nocy wieści z rozmowy z trenerem 21-latki.
"Informacja od Tomka Wiktorowskiego: jutro rano robimy diagnostykę obrazową i dopiero wtedy będzie wiadomo jak poważny jest uraz" - napisała była tenisistka.
W czwartek Iga Świątek także potwierdziła, że badania trwają.
"Cześć. Zapewne zastanawiacie się, co stało się w nocy. Podczas drugiego seta doznałam kontuzji uda i teraz trwa diagnostyka. Więcej informacji będziemy mieć dla was w kolejnych dniach" napisała Świątek na Twitterze.
Organizatorzy turnieju w Rzymie nie stanęli na wysokości zadania >>> CZYTAJ WIĘCEJ
Polskim kibicom pozostaje nadzieja, że kontuzja Igi Świątek nie jest poważna i Polka będzie mogła wystąpić w rozpoczynającym się 28 maja wielkoszlemowym turnieju French Open. Liderka światowego rankingu będzie broniła tytułu na kortach ziemnych w Paryżu.
Wynik meczu 1/4 finału:
Jelena Rybakina (Kazachstan, 7) - Iga Świątek (Polska, 1) - 2:6, 7:6 (7-3), 2:2 i krecz Świątek.
Iga Świątek - Jelena Rybakina 6:2, 6:7, 2:2 (krecz - Iga Świątek)
Czytaj także:
/red/kier