USA: tylko w ciągu tygodnia wycofano z użytku ponad 275 tys. samochodów. Powodem wady produkcyjne
Amerykański urząd ds. bezpieczeństwa ruchu drogowego (NHTSA) poinformował o wycofaniu z użycia w ubiegłym tygodniu łącznie ponad 275 tysięcy samochodów, m.in. takich firm jak Ford, Jeep, Mercedes-Benz i Nissan, z powodu różnorodnych wad produkcyjnych.
2023-05-29, 16:29
Jak poinformował w poniedziałek portal dziennika "USA Today" po bezpłatnej naprawie pojazdy mogą trafić z powrotem do klientów.
Problemy z pasami i oprogramowaniem
Według informacji dziennika 175 tys. pojazdów Ford Bronco musi zostać zwróconych z powodu problemów z pasami bezpieczeństwa. Klienci, którzy zakupili już te modele, mogą zgłosić się do dilera, który bezpłatnie naprawi usterkę.
Z kolei w ponad 98 tys. Jeepów Cherokee wykryto problemy z kolumną kierownicy. Podobnie jak w przypadku Fordów Bronco problem może zostać rozwiązany przez dilera.
Mercedes-Benz wycofuje z użytkowania 7558 swoich pojazdów wyprodukowanych w 2022 i 2023 r., ponieważ nieprawidłowo działa część oprogramowania elektronicznego w takich modelach jak Mercedes-Benz EQS450, EQS580 i S580E oraz Mercedes-Maybach S580 i S680. Również w tym przypadku, jeśli pojazdy zostały już zakupione, ich oprogramowanie zostanie bezpłatnie zaktualizowane.
REKLAMA
Auto elektryczne i foteliki dziecięce
Nissan z kolei wycofuje 758 swoich pojazdów elektrycznych z serii Leaf z 2023 r. z powodu wady produkcyjnej, która mogła spowodować dziurę w przewodzie hamulcowym i wyciek płynu hamulcowego, zwiększając ryzyko wypadku.
Ponad 2600 fotelików dziecięcych marki Baby Trend zostało wycofanych ze sprzedaży z powodu problemów z pasami bezpieczeństwa, tak samo jak ponad 1500 wciągarek marki Fox Factory zainstalowanych na pickupach z powodu możliwej korozji pilotów bezprzewodowych, przy pomocy których są one obsługiwane.
Fox Factory przekaże swoim klientom instrukcję, zgodnie z którą mają postępować, aby naprawić usterkę samodzielnie. Jeśli się to nie uda, powinni zgłosić się do centrum obsługi klienta, by otrzymać nowy pilot bez opłaty.
NHTSA został utworzony w 1970 r., aby pomóc zmniejszyć liczbę zgonów, obrażeń i strat materialnych wynikających z wypadków pojazdów silnikowych w USA. Organ realizuje programy związane z poziomem bezpieczeństwa pojazdów i ich wyposażenia, w tym regularnie podając dane dotyczące konieczności zwrotu pojazdów, które nie spełniają koniecznych warunków pod tym względem, a które - po naprawach - zwykle powracają do klientów.
Czytaj także:
- Jakie będą auta przyszłości? Polscy studenci na konferencji w Detroit
- Relacje polsko-koreańskie. Kraje stawiają na inwestycje w elektromobilność
- Wzrost produkcji samochodów w Polsce. Dobrze sprzedaje się segment premium
PAP/IAR/PR24.pl/mk
REKLAMA
REKLAMA