Niemcy: atak nożownika w tramwaju w Dreźnie. Nie żyje 40-letni mężczyzna

2023-07-09, 14:56

Niemcy: atak nożownika w tramwaju w Dreźnie. Nie żyje 40-letni mężczyzna
Niemcy: zmarł mężczyzna zaatakowany nożem w tramwaju w Dreźnie. Foto: Pradeep Thomas Thundiyil/shutterstock

40-letni mężczyzna został w sobotę ugodzony nożem przez 32-latka w tramwaju w Dreźnie w kraju związkowym Saksonia w Niemczech. Ofiara nie przeżyła ataku - poinformował portal RND.

Jak potwierdziła policja, 40-latek został w stanie krytycznym przewieziony do szpitala, gdzie niedługo później zmarł. Napastnika zatrzymano na miejscu zdarzenia. Zabezpieczono także nóż, którym się posługiwał.

Liczne rany

Zarówno ofiara, jak też podejrzany to Somalijczycy. Motyw zdarzenia pozostaje niewyjaśniony. Wiadomo, że ofiara doznała "licznych ran kłutych".

Więcej informacji o przestępstwie mają dostarczyć zeznania świadków i zapis monitoringu z tramwaju, ponieważ komunikacja ze sprawcą ataku okazała się "utrudniona" - wyjaśniła policja.

Rozruchy w zachodnich Niemczech

60 osób zatrzymano w niemieckim mieście Giessen koło Frankfurtu nad Menem, podczas starć oddziałów szturmowych policji z erytrejskimi imigrantami. Rannych zostało 22 funkcjonariuszy. Do incydentów i interwencji policji doszło podczas tzw. Festiwalu Erytrei, którego organizacja budziła kontrowersje.

Czytaj też:

PAP/mn

Polecane

Wróć do strony głównej