"Pierwszy dzień mojego życia" w kinach. Piotr Gociek: konfekcja, ale na bardzo dobrym poziomie

2023-08-04, 10:31

"Pierwszy dzień mojego życia" w kinach. Piotr Gociek: konfekcja, ale na bardzo dobrym poziomie
"Pierwszy dzień mojego życia" (wł.: "Il primo giorno della mia vita") to nowy film Paolo Genovese. Foto: Zuma Press/ FORUM

- Mamy, z jednej strony, poczucie, że to jest konfekcja, ale też, że to konfekcja na bardzo dobrym poziomie - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek o "Pierwszym dniu mojego życia", nowym filmie Paolo Genovese. - Ten film naprawdę coś daje, porusza pewne struny - dodawał z kolei Łukasz Adamski. W "Nakręconych" o najciekawszych premierach małego i dużego ekranu.

- "Pierwszy dzień mojego życia" to kino środka, film, który nie jest ostentacyjnie komercyjny i zanadto rozrywkowy, jest próbą poważnej rozmowy z elementami komedii i dramatu, ale nie ucieka w kierunku nadmiernie depresyjnych, czy artystycznych rozważań. To bezpieczny środek - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Gociek o najnowszym filmie Paolo Genovese. - Mamy, z jednej strony, poczucie, że to jest konfekcja, ale z drugiej - że to konfekcja na bardzo dobrym poziomie - dodał. - Nie mam wątpliwości, że ten film, podobnie jak poprzednie tytuły tego reżysera, znajdzie wielu sympatyków w Polsce - mówił Piotr Gociek.

- W tym filmie poznajemy grupę osób, która zamierza popełnić samobójstwo, czy też już popełniła, tego nie wiemy - zaznaczył z kolei Łukasz Adamski. - Oni spotykają na swojej drodze tajemniczego mężczyznę, który mówi im: chodźcie ze mną, na siedem dni zamknę was w hotelu i dam szansę spojrzenia na życie z innej perspektywy, będziecie mogli zdecydować, czy warto popełnić samobójstwo - podkreślił. - To jest dobrze opowiedziana historia, która coś w nas pozostawi. Ten film naprawdę coś daje, porusza pewne struny - zaznaczył Łukasz Adamski.

W "Nakręconych" także o nowościach w streamingu: "Pełne koło" i 4. sezonie "Cudotworców". Zachęcamy do wysłuchania nagrania.

Posłuchaj

Piotr Gociek i Łukasz Adamski o najciekawszych premierach dużego i małego ekranu ("Nakręcni - magazyn premier filmowych i telewizyjnych"/ PR24) 23:19
+
Dodaj do playlisty

Czytaj także:

***

Audycja: "Nakręceni - magazyn premier filmowych"

Prowadzący: Łukasz Adamski, Piotr Gociek

Data emisji: 3.08.2023

Godzina emisji: 22.06


Polskie Radio 24/ mbl

Polecane

Wróć do strony głównej