35. urodziny Małysza. Najlepsze komentarze Zimocha

2012-12-03, 10:40

Adam Małysz i Tomasz Zimoch. Foto: fot.Tomasz Zimoch

Adam Małysz przez lata swoich występów dostarczał nam wielu niezapomnianych emocji. Przypominamy niesamowite występy "Orła z Wisły" w relacjach z komentarzem redaktora Polskiego Radia - Tomasza Zimocha.

Adam Małysz ukończył zawody mistrzostw świata w Oslo - Holmenkollen na 11. miejscu - relacja z Oslo Tomasza Zimocha
+

Półtora roku temu Adam Małysz zakończył karierę. Były skoczek narciarski, który kończy dziś 35 lat, nieraz spotykał się w trakcie zawodów z naszym komentatorem Tomaszem Zimochem.

W rozmowie z Tomaszem Zimochem, po zakończeniu kariery Adam Małysz przyznał jednak, że rezygnacja ze skoków była dla niego bardzo trudna. Aby dowiedzieć się więcej - posłuchaj rozmowy specjalnego wysłannika Polskiego Radia. Obejrzyj też film z komentarzem Tomasza Zimocha.

"Król Weissflog II", "Goldberger Wschodu", "Król Holmenkollen" i "Orzeł z Wisły" - to niektóre przydomki jednego z najlepszych skoczków narciarskich w historii tej dyscypliny. W jaki sposób zasłużył sobie na to miano możemy sobie przypomnieć słuchając relacji z zawodów Adama Małysza z komentarzem Tomasza Zimocha.

Pochodzący z Wisły Małysz ma w dorobku cztery medale olimpijskie - trzy srebrne i jeden brązowy. Na podium mistrzostw świata stanął sześciokrotnie, w tym cztery razy na najwyższym stopniu.

Małysz wygrał 39 konkursów Pucharu Świata, drugie miejsce zajął 27 razy, a trzecie - 25. Więcej zwycięstw zanotował tylko Fin Matti Nykaenen.

Na podium Polak stanął łącznie 91-krotnie, ostatni raz 13 lutego 2011 roku w Vikersund, gdzie zajął trzecie miejsce. Częściej czynił to tylko Fin Janne Ahonen, który w czołowej trójce rywalizację kończył 108 razy. Czterokrotnie triumfował w klasyfikacji generalnej PŚ.

Początki Adama Małysza przypomina też redaktor Tomasz Zimoch na swoim blogu. Zamieszcza tam bogaty w relacje materiał o skoczku z Wisły. Aby posłuchać materiału przejdź na "Moje 29 zdań" - A tak to się zaczęło